W niedzielę w Warszawie odbył się XXXIII Bieg Chomiczówki i XI Bieg o Puchar Bielan. Bieg ten jest jednym z najstarszych biegów w Polsce. Bielańska historia biegania zaczęła się 22 stycznia 1984 roku gdy sygnał do startu dał Zdzisław Hoffman (rekordzista Polski, Mistrz świata w Helsinkach 1983 r.). Na trasę I Biegu Chomiczówki wyruszyło wtedy 156. zawodników. Trasa wynosiła jedynie 14,2 km. Przez kolejne lata zmieniało się dużo: nazwa biegu, trasa, warunki pogodowe, a nawet termin. VII Bieg Chomiczówki odbył się 1 kwietnia 1990 roku, w prima aprilis. Od tamtej pory starano się wypracować twardą zasadę liczenia daty Biegu Chomiczówki – „teraz to już na zawsze trzecia niedziela stycznia”.  W tegorocznej odsłonie tego biegu na trasę obydwu dystansów wystartowało 5 km – 927 i 15 km – 1327 zawodników z kraju i zagranicy. Zwycięzcą biegu na dystansie 5 km wśród panów został Gardzielewski Arkadiusz – 14:49, drugie miejsce zajął Kern Artur – 15:00 natomiast 3 miejsce zawodnik Mińska Mazowieckiego Pyszel Florian czas 15:29. Wśród pań zwyciężyła Jagielska Ewa 17:15, drugie miejsce Zielińska Weronika 18:28 natomiast trzecie Wicha Iwona z czasem 18:37. W XXXIII Biegu Chomiczówki Brzeziński Błażej z czasem 46:15, drugie miejsce Dobrowolski Emil czas 46:44 a trzecie Głowala Robert 49:13. Wśród pań zwyciężyła Trzaskalska Izabela 51:58, drugie Fiskowicz Lilia 52:29, trzecie Szyszka Anna 54:50. Reprezentacja Naszego Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak udała się do Warszawy tym razem w męskim 12 osobowym składzie. Większość z nas po raz kolejny poprawiła rekordy życiowe. Ciekawostką była możliwość startu w tych biegach na obydwu dystansach tj. o godzinie 10.00 na 5 km a następnie o 11.00 na 15 km taką opcję wybrali tym razem Zbyszek, Janusz, Artur oraz Andrzej. Doskonale zaprezentował się Artur Kłosiński, który w biegu na dystansie 5 km w kategorii wiekowej zajął 4 miejsce tuż za podium natomiast w biegu na 15 km zanotował życiowy sukces zajmując 3 miejsce. Jak zwykle błyszczeli formą Zbyszek Lamparski, Piotrek Podstawka oraz Mariusz Piotrowski, którzy pobili po raz kolejny „życiówkę” . Drużyna Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak w klasyfikacji drużynowej zajęła b.dobre 9 miejsce w stawce ponad 60 klubów z Polski i zagranicy.

9. Dymacz Grzegorz – 29:38

Relacja video (Bieg Bielan i Chomiczówki)

Wesołe Biegi Górskie – 2 runda – sobota 16.01.2016

Kolejna runda Wesołych Biegów Górskich w Warszawie Wesołej odbyła się na bardzo trudnej zaśnieżonej trasie o przewyższeniu 225 m na dystansie 10 km. Klub MKB Dreptak reprezentowali:

2 km – Kłosiński Artur – 10:08