Weekendowy wypoczynek z nutą sportowej rywalizacji. Tak spędzili czas pod namiotem reprezentanci Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak – Mirek Sujak i Zbyszek Lamparski.

Relacja Zbyszka:

„Na Mazurach za okolicznymi jeziorami i gęstwiną lasów dojeżdżamy do Kretowin, miejscowości położonej ok. 270 kilometrów od miasta Mińsk Mazowiecki. Wyruszyliśmy w piątek by spokojnie dojechać. Po rozbiciu namiotu, niecałe 500 m od startu, udaliśmy się na solidny obiad. Był czas na sjestę. Czas zatrzymał się.

W sobotę dnia 2 lipca odbył się szczególny bieg bo prowadził wokół Jeziora Narie. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 33 km. Start i meta znajdowały się na plaży miejskiej w Kretowinach.  Pierwsza część trasy porównywalna do biegu górskiego, mocno górzysta z dużą ilością podbiegów. W tym jeden dość solidny oznaczony znakiem 10 % nachylenia o długości 700 m na 15 km trasy. Połowa dystansu prowadziła drogami asfaltowymi, druga część trasy to bieg pustynny – od 17 km zaczyna się ,,sahara’,’ drogi polne oraz szutrowe. Dopiero ostatnie 3 km to ponownie asfalt. I tak dobiegliśmy w prawie 40 stopniowym upale do mety cali i zdrowi”.

W biegu zwyciężył Kowalski Marek z czasem 1:56:26, drugie miejsce zajął Grabowski Antoni z czasem 2:08:48, natomiast trzecie Kopeć Wojciech czas 2:10:42. Tuż za tą trójką finiszował nasz reprezentant Zbyszek Lamparski z czasem 2:11:32 pozwoliło mu to zająć pierwsze miejsce w kategorii wiekowej biegu. Natomiast drugi z naszych reprezentantów Mirek Sujak zajął 36 miejsce w kategorii Open oraz 6 w kategorii wiekowej z czasem 2:34:37. Wśród Pań zwyciężyła Bondara Sylwia czas 2:34:49, drugie Koziarska Anna z czasem 2:41:21 a trzecie Kępczyńska Marlena czas 2:46:46.

W biegu wystartowało 302 zawodniczek i zawodników, metę osiągnęło 295 z nich.