W sobotę 13 czerwca na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie odbył się pierwszy z ogólnopolskiego cykl biegów po pasie startowym SKYWAYRUN – połączenie pasji do biegania i doświadczenia. Organizatorem biegu jest firma SKYWAYRUN. W ramach cyklu biegów SKYWAYRUN zawodnicy biorą udział w biegach na różnych dystansach, organizowanych na lotniskach w całej Polsce !. Pierwszy taki bieg odbył się na Lotnisku Rzeszów Jesionka w dniu 18 kwietnia 2015 roku. Trasa dzisiejszego biegu na lotnisku w Janowie prowadziła tzw. drogą kołowania i odcinkiem pasa startowego lotniska a następnie ponownie drogami kołowania i wynosiła w przybliżeniu 5 km.

W biegu udział wzięło ponad 600 zawodniczek i zawodników z Polski. W kategorii mężczyzn zwyciężył Robert Głowala z Garwolina z czasem 15:05 natomiast w kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Wójcik z Glinianki z czasem 18:52. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła reprezentantka naszego klubu Kasia Kulma z czasem 20:36. W kategorii służb mundurowych miejsce tuż za podium zajął Łukasz Lemanowicz z czasem 16:52. W stawce biegaczy doskonale zaprezentowali się pozostali zawodnicy Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak, którzy licznie wzięli udział w militarnej wersji biegu SKYWAYRUN i wystartowali w n/w składzie:

20. Malinowska Ewa czas     29:15

Natomiast wśród sympatyków Klubu aktywnie wspierających działalność Dreptaka bieg ukończyli:

6. Szeląg Tomasz czas     22:40   miejsce open               44;

W kategorii służb mundurowych sklasyfikowano 96 zawodniczek i zawodników. Pełne wyniki: http://www.skywayrun.pl/images/wyniki/SKYWAYRUN_MILITARY_WYNIKI_SLUZBY.pdf