W sobotę 24 lutego 2018 roku w Stoczku Łukowskim odbył się 18 Ogólnopolski Bieg Uliczny „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”. Bieg zorganizowano dla uczczenia 187 rocznicy zwycięskiej Bitwy pod Stoczkiem w dniu 14 lutego 1831 roku. Bitwy Powstania Listopadowego między samodzielnym korpusem pod dowództwem Józefa Dwernickiego a częścią (2 pułki) rosyjskiej dywizji strzelców konnych Fiodora Geismara. Trasa biegu licząca ok. 10 km ze startem i metą na Pl. Kościuszki 1. Zawodnicy mieli do pokonania dwie pętle szosowo – terenowe biegnące ulicami oraz drogami gruntowymi w okolicach wsi Zabiele. Po starcie przebiegli wokół skweru robiąc symboliczne okrążenia na cześć Generała Józefa Dwernickiego, którego pomnik znajduje się na skwerze miejskim a następnie w kierunku ul. Ostoi i w/w wsi Zabiele. W tegorocznej edycji biegu na starcie stanęło 178 zawodniczek i zawodników z takich miejscowości jak: Warszawa, Siemiatycze, Biała Podlaska, Siedlce, Węgrów, Radzyń Podlaski, Puławy i inne. W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Kamil Młynarz (LKB Kraśnik) czas 33:31, drugie miejsce zajął Paweł Młodzikowski (V-Max Adamów) czas 34:49 a trzecie Łukasz Staniak (Vege Runners) czas 34:56. Wśród pań zwyciężyła Emilia Mazek (Wilga Garwolin) czas 42:18, drugie miejsce niezrzeszona Monika Terebun czas 42:31 a trzecie Zoja Krzyżanowska (Vege Runners) z czasem 43:13. W biegu w Stoczku Łukowskim już po raz 10 nasz klub MKB Dreptak reprezentował Mirosław Sujak, który z czasem 42:07 zajął 23 miejsce open oraz zwyciężył w kategorii wiekowej M50. Wielkie brawa dla Mirka.