Paweł Czyżkowski zadziwił nas swoją formą w tym sezonie już kilkakrotnie, i nie zamierza na tym poprzestać. Łowca życiówek wybrał się po kolejną nad Bałtyk. Do słownika frazeologicznego można dorzucić nowy zwrot – wybrać się Czyżuś za morze. Wiecie taki antonimiczny w stosunku do tej sójki, co nie mogła się tam wybrać. Taki sucharek.

Planem na Nocny Bieg Świętojański w ramach Grand Prix Gdyni była minimum życiówka! Pod uwagę brany był nawet atak na 33 minuty! Ale z racji profilu trasy na to się nie nastawiał. Stwierdził, że „wszystko wyjdzie w praniu”.

Trasa nie należała do najszybszych, był to co prawda standardowy bieg uliczny, ale z podbiegiem na drugim kilometrze, który miał 1600 metrów. Pogoda niemal idealna, chłodno, temperatura około 14 stopni, miejscami lekki wiatr.

Samopoczucie tego dnia całkiem dobre, mimo lekkiego zmęczenia. Paweł od początku zaczął mocno, pierwszy km w 3:15, potem ten nieszczęsny pobieg, 2 km w 3:33, trzeci w 3:54. I tutaj już pojawiły się pierwsze obawy i Paweł zaczął myśleć że ciężko będzie nabiegać jakiś dobry wynik… Na szczęście podbieg sie skończył, było trochę z górki. Tu nastąpiła reinkarnacja. Paweł złapał drugi oddech i zacząłem cisnąć, 4 km w 3:11, piąty w 3:13, jak minął półmetek w 16:54 to wiedział, że jest szansa złamać 34. Ale cóż… potem złapała go kolka, zapewne od tego ze tak przyspieszył. Od 3 do 8 km te 5000 metrów zrobił w 16:15. Kolka była na tyle lekka, na szczęście, że dało sie z nia biec. Ostatnie dwa km byly juz ciężkie, zwłaszcza 9 gdzie znowu byly lekkie pobiegi i parę zakrętów. Paweł czuł juz mocne zmęczenie, ostatni km jeszcze lekko przyspieszył ale nie mial juz za bardzo żadnej rezerwy. Ostatecznie jest bardzo, bardzo zadowolony. Co do organizacji biegu – bez jakichkolwiek zastrzeżeń, wszystko odbywało się sprawnie, pakiet skromny ale kosztowal tylko 35 złotych.

Bieg ten Paweł może polecić ale jeśli komuś bardzo zależy na wyniku to na pewno jest sporo szybszych biegów.

Czas 33:36, 18 open, 11 miejsce w kategorii M30.

 

 

Wizerunki osób na zdjęciach opublikowane za ich zgodą.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.