Od dłuższego czasu praktykujemy rozbiegania pod Sosną, niektórzy zaliczyli pierwsze starty już w styczniu. Ale to wraz z nadejściem wiosny sezon biegowy w Polsce można oficjalnie uznać za otwarty!
W promieniach wiosennego słońca rozpoczął go w zasadzie 13. PZU Półmaraton Warszawski. Zawody wygrał Ezrah Kiprotich Sang, który pokonał połówkę królewskiego dystansu w czasie 01:01:37. To niecałe 14 minut szybciej niż nasz najszybszy Dreptak? Bieg był dużym wydarzeniem nie tylko w polskim, ale również światowym kalendarzu biegów. Udział wzięło w nim bowiem około 1000 zagranicznych biegaczy. Największy półmaraton w Polsce ostatecznie ukończyło 12 474 zawodników. Start zlokalizowany został przy ulicy Konwiktorskiej, zaś meta przy Parku Fontann. Biegacze po drodze mogli podziwiać prawobrzeżną Warszawę czy krajobraz Starego Miasta widziany z Wybrzeża Gdańskiego.
Na podium stanęli także: Kassa Mekashaw (Etiopia) z czasem 01:01:52 oraz Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo (Kenia), który przebiegł trasę półmaratonu w czasie 01:02:18. Wśród kobiet zwyciężczynią została Polline Wanjiku Njeru, która na metę dotarła w czasie 01:10:01. Zaraz za nią na podium znalazły się Birhan Mhretu Gebrekidan (Etiopia) z czasem 01:10:26 oraz Maeregu Hayelom Shegae – 01:10:52. Pierwszą Polką na mecie była Anna Gosk, która uplasowała się na 7 miejscu z czasem 01:14:49. Pierwszym Polakiem na mecie był Błażej Brzeziński, który pokonał trasę 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego z czasem 01:05:17.
W tym prestiżowym biegu nie mogło też zabraknąć biegaczy z Mińskiego MKB Dreptak. Na linii startu pojawili się: Paweł Czyżkowski, Mikołaj Nalazek, Mirosław Sujak, Sebastian Węgliński, Jacek Wierzbicki, Krzysztof Wycisłowski, Karol Zalewski i Sławomir Zduńczyk. W tej grupie Mirek i Sławek należą do weteranów tej imprezy. Mirek Sujak ma za sobą ukończonych 10 biegów a Sławek 13. Chłopaki pokazali klasę! Znacie ten hit Gdzie Ci mężczyźni? Musimy zaśpiewać zmienioną wersję Gdzie nasze Panie? Uspokoimy was, szlifują formę, już niebawem poczytacie o ich osiągnięciach. Tymczasem zapraszamy na nasze kolejne wydarzenie. Postawiliśmy sobie za cel mocną popularyzację biegania i jak widzicie nie próżnujemy. Zapraszamy w Lany Poniedziałek o 10 pod Sosnę.