„Straszny bieg 1”

Bieg wampirów, czarownic, biegiem mocnych wrażeń

O tym, że warto pomagać, wiadomo nie od dziś. A my popieramy wszelkie inicjatywy probiegowe w naszym mieście. Tym razem mamy okazję wziąć udział w biegu halloweenowym w przebraniach.

„Straszny Bieg 1” jest to trzeci bieg w ramach cyklu „Pomaganie przez bieganie”. Dwa poprzednie skupione były na pomocy małemu Filipowi, jak pamiętacie wiele osób z naszego klubu biegło wtedy dla dzielnego brzdąca. Przy organizacji tych biegów nawiązały się przyjaźnie, nicie porozumienia. Przez przypadek okazało się, że Pani Teresa, która z olbrzymim zaangażowaniem udzielała się przy pomocy w biegach; człowiek niezwykle skromny o wielkim sercu, sama boryka się z trudną sytuacją. Jej ukochany mąż Janusz 7 lat temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu, doznał licznych i poważnych obrażeń. Po ciężkiej walce, i aż sześciu tygodniach śpiączki zaczął się żmudny proces leczenia i rehabilitacji. Po wybudzeniu ze śpiączki Pan Janusz nie mówił, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego i nie potrafił samodzielnie jeść. Dzięki intensywnym ćwiczeniom widać znaczną poprawę sprawności ruchowo-umysłowej. Obecnie stan jego zdrowia jest ustabilizowany, ale stale wymaga całodobowej opieki, leczenia oraz intensywnej i kosztownej rehabilitacji.

Z reguły biegi charytatywne mają na celu pomoc dzieciom, tak rzadko skupiają się na pomocy ludziom starszym, seniorom; toteż organizatorzy chcieli zadbać również o jednego z nich. Całkowita kwota uzyskana ze sprzedaży pakietów startowych w “Strasznym Biegu 1” zostanie przekazana na leczenie Pana Janusza. Pakiet kosztuje 20 zł w jego skład wchodzi opaska z numerem startowym, dyplom oraz gadżety ufundowane przez sponsorów. W tym biegu wszyscy będą zwycięzcami. Wśród startujących wylosowane zostaną nagrody.

Trasa biegu rozpoczyna się przy budynku Miejskiego Domu Kultury prowadzi alejką do placu zabaw, a następnie do mostku; aleją przy rzece, aż do kolejnego mostku. Meta znajduje się w tym samym miejscu, co start. Do pokonania jest dystans około 1 kilometra. Bieg rozpoczyna się o godzinie 16:00, od godziny 14:00 będą prowadzone warsztaty halloweeenowe dla dzieci.

Chcielibyśmy zaprosić Was na tą szczególną imprezę, na warsztaty, na bieg w szalonych i STRASZNYCH przebraniach. Liczymy na Waszą obecność i kreatywność w doborze mrocznych kreacji. Pobiegnijmy na pomoc Panu Januszowi!

 

Data: 24 października (sobota) 2015

Start halloweenowych warsztatów dla dzieci: godz. 14:00

Start biegu: godzina 16:00

Cena pakietu: 20 złotych

Lokalizacja: plac MDK w Mińsku Mazowieckim

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.