Za nami 2 etap XV edycji Zimowych Biegów Górskich w Falenicy. Zapowiadane ostrzeżenia pogodowe o powrocie do Polski w najbliższych dniach srogiej zimy nijak się mają do warunków jakie spotkały zawodników rywalizujących podczas 2 etapu biegów górskich. Komfort termiczny w połączeniu z poranną zimową mgiełką upiększył krajobraz leśnych ścieżek. Na trasie szczególnie na podbiegach na zawodników czekał kopki piach a na prostych i zbiegach odkryte korzenie drzew. Poza wymienionymi niedogodnościami  trasa na całej długości pętli sucha. W sobotę padł rekord tegorocznej frekwencji. Na starcie stanęło 469 zawodników na dystansie 10 km, 115 na 6,6 km oraz 111 na najkrótszym dystansie 3,3 km. Na głównym dystansie 10 km w kategorii mężczyzn zwyciężył Artur Jabłoński z czasem 33:55, drugi na mecie Piotr Parfianowicz czas 34:03 a trzecie Daniel Żochowski czas 34:50. W kategorii kobiet zwyciężyła Ewelina Pisarek czas 41:52, drugie Marta Kaźmierczak czas 43:21 a trzecie Mosiołek Monika czas 43:51. W sobotę na starcie reprezentacja MKB Dreptak na starcie stawiła się w składzie: Zbigniew Lamparski, Marcin Białożyński, Mirosław Sujak oraz Tomek Szeląg.
 
10 km:
 
Zbigniew Lamparski potraktował sobotni start treningowo a jak nam mówił „Dziś biegło się wyśmienicie, bez spiny, zachowawczo, zostawiając dużo sił na mecie. W kolejnym starcie będę już chciał się upodlić i postraszyć konkurencję”. Czas 36:36 oraz bardzo dobre 6 miejsce open oraz 1 w kategorii M30 pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się starty Zbyszka w sezonie wiosenno-letnim.
 
Marcin Białożyński „Biały” jeszcze w czwartek leczył „rwę kulszową” i z niepokojem patrzył na również swój treningowy sobotni start. Marcin realizujący plan treningowy do bardzo ważnych imprez biegowych po biegu był zadowolony a jak napisał na swoim FB profilu „Dzisiejszy treningowy start w Falenicy utwierdził mnie jeszcze bardziej w tym, że forma idzie w górę. Podbiegi perfekcyjnie, zbiegi niestety do poprawki! Za dwa tyg. o ile warunki się nie pogorszą zaatakuję P.B. sprzed ponad 2 lat”. Czas 38:18 oraz bardzo dobre 13 miejsce open biegu oraz 1 w kategorii M40 nie pozostawia żadnych wątpliwości że w 3 edycji biegów będziemy świętować wspólnie z Marcinem jego PB na tym dystansie.
 
Mirosław Sujak również bieg sobotni potraktował treningowo i regeneracyjnie po niedzielnym Zimowym Maratonie Bieszczadzkim. Biegi górskie to dla Mirka etapy treningów do zbliżającego się Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Wynik 46:34   dał Mirkowi 147 miejsce open oraz 6 w kategorii M50.
 
 

3,3 km:

Tomek Szeląg czas    16:40               miejsce open/kat. wiekowa    18/2

Czas Tomka to 1:20 lepiej niż jego poprzedni rezultat z pierwszej edycji. Tomasz zaraz po biegu wziął udział tak jak poprzednio w Falenickich Zimowych Zawodach na Orientację FalInO gdzie z czasem 59:40 zajął 28 miejsce w kategorii open M.

 

Pełne wyniki biegów: http://orienteering.waw.pl/pl/rank/sc/346

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.