W sobotę (03.03.2018 r.) na górkach w Wesołej rozegrano 5 bieg w ramach cyklu Wesołych Biegów Górskich edycji 2018. Bieg ten był ostatnim w którym zawodnicy mogli poprawić lub umocnić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej cyklu. Dla innych zaś był ostatnią możliwością zaliczenia regulaminowych trzech startów aby znaleźć się w gronie sklasyfikowanych. W mroźne przedpołudnie (-9 stopni C) na starcie stanęło 115 zawodniczek i zawodników walczących na różnych regulaminowych dystansach. Mniejsza niż w poprzednich biegach frekwencja spowodowana była niedzielnymi imprezami biegowymi takimi jak np. Półmaraton Wiązowski czy inne biegi w ramach uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na głównym dystansie 10 km w kategorii open mężczyzn zwyciężył Jan Bednarski z czasem 39:55 drugie miejsce zajął Jarosław Kurek czas 41:36 a trzecie Łazarz Kapaon z czasem 41:50. Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Berezowska czas 49:41, drugie miejsce zajęła Anna Górnicka-Antonowicz czas 49:57 a trzecie Dorota Czamara z czasem 56:37. Nasz klub MKB Dreptak reprezentowany był w sobotę przez Mirka Sujaka. Mirek z czasem 49:13 zajął 14 miejsce open oraz zwyciężył w kategorii wiekowej M50.

Organizatorzy przewidzieli uroczyste zakończenie cyklu podczas biegu finałowego w dniu 17 marca. To w tym dniu nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu a najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostaną nagrodzeni w kategoriach open i kategoriach wiekowych cyklu. Już dziś możemy poinformować naszych zawodników, czytelników i sympatyków klubu o naszych sukcesach dużych i małych w tegorocznej edycji Wesołych Biegów Górskich. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie cyklu naszych reprezentantów:

10 km:

Mirosław Sujak

3 starty            czasy:  48:54, 50:21, 49:13

W klasyfikacji generalnej biegu na tym dystansie zajął 20 miejsce na 125 sklasyfikowanych zawodników oraz 3 miejsce w kategorii M50 z sumą czasów trzech biegów 148:28

Zbyszek Lamparski

1 start              czas:    40:10

W klasyfikacji generalnej biegu na tym dystansie zajął 81 miejsce na 125 sklasyfikowanych zawodników oraz 21 miejsce w kategorii M30 z sumą czasu jednego biegu 40:10

6 km:

Paweł Czyżkowski

3 starty            czasy:  23:25, 24:05, 23:10

W klasyfikacji generalnej biegu na tym dystansie zajął 1 miejsce na 48 sklasyfikowanych zawodników oraz 1 miejsce w kategorii M30 z sumą czasów 70:40

Paweł okazał się rewelacją tegorocznego cyklu na tym dystansie pokonując o 12:47 drugiego w klasyfikacji zawodnika Pawła Kamińskiego suma czasów 83:27 oraz trzeciego zawodnika cyklu Przemka Wojtasika suma czasów 85:26.

Podsumowanie biegów na orientację WesolinO 2018:

Michał Michalak

2 starty w cyklu dało Michałowi 4 punkty oraz 31 miejsce w klasyfikacji Open kategorii CM cyklu.