Jeszcze zima kalendarzowa nie odeszła, na próżno szukać wiosny, ale sezon biegowy już jakby nie patrzeć rozpoczęty. Czekamy na te pierwsze przebiśniegi, ale prędzej od nich nieśmiało pojawiają się życiówki. Stawiamy pierwsze kroki w zawodach po solidnym zimowym rozbieganiu. Zbigniew Lamparski wziął udział w ONICO Gdynia półmaratonie. Mimo, że nie padł rekord życiowy to on sam mocno sprawdził swoją formę. Ukończył bieg na 31 miejscu w kategorii Open na 6 tysięcy startujących. Sam start to była dla niego fajna przygoda. Nocna podróż autobusem. Nocleg w hostelu. W sobotę krótki trening z obowiązkowymi przebieżkami, a o godzinie 21 grzeczne lulu pcia.
Planem było pobiec poniżej 1:15:00. Zbyszek taktycznie biegł z elitą kobiet. Opracował sobie schemat tego biegu w głowie. Był bardzo pozytywnie nastawiony. Ostatnie dwie środy wykonywał interwały w mocnym tempie, które zwiastowało, że cały dystans półmaratonu mógłby przebiec w tempie 3:30. Ostatecznie wyszło średnie 3:36 i czas 1:16:03. Szkoda, że się nie udało. Trasa była płaska i szybka, do tego porywający tłum kibiców. Świetna atmosfera imprezy. To właśnie tam w Gdyni w 2020 r odbędą się Mistrzostwa Świata w Półmaratonie.

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.