20-21 czerwca był bardzo aktywnym weekendem pod względem startów ulicznych z udziałem członków naszego Klubu. Z bogatej oferty w kalendarzu biegowym nasi koledzy wybrali starty we Wrocławiu, Garwolinie oraz w Radomiu.

Do Wrocławia (20 czerwca) na bieg pn. Nocny Wrocław Półmaraton wybrał się Piotrek Podstawka. Z czasem 01:22:55 zajął 100 miejsce. W biegu tym udział wzięło przeszło 7 tysięcy biegaczy, których na mostach Wrocławia witali artyści, zaangażowani w tzw. projekt „Mosty”. Całe podium zdominowali Kenijczycy. Jako pierwszy linię mety minął METTO David Kiprono z Kenii (1:03:04). Dwa kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy. TANUI John Kibichy uzyskał czas (1:03:26), a LAGAT Francis (1:03:55). Wśród pań triumfowała Maryna Damantsevich z Białorusi (1:13:25). Drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii Ejdys-Tomaszewskiej (1:15:05),a trzecie Ewie Chreścionko (1:16:12). Wrocławianie Sylwia Ejdys-Tomaszewska oraz Arkadiusz Gardzielewski zwyciężyli w klasyfikacji najlepsza Polka i najlepszy Polak.

21 czerwca na bieg do Garwolina, na dystasie 10 km firmowany przez firmę AVON pn. AVON – kontra przemoc” wybrała się ekipa Dreptaków w składzie: Ewa i Zbigniew Koper, Iza Lemanowicz, Irek Wiśniewski, Krzysztof Wycisłowski oraz Gosia Sujak.  Jak co roku i tym razem bieg miał międzynarodową obsadę. W tegorocznej edycji biegu zwyciężył zawodnik z Keni Gilbert Kipksogei z czasem 30:16. W kategorii kobiet zwyciężyła Ukrainka Olga Kotovska z czasem 32:09. W tej międzynarodowej stawce duży sukces odniósł nasz zawodnik Zbyszek Koper który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej z czasem 38:01.

W tam samym czasie po ulicach Radomia w III Półmaratonie Radomskiego Czerwca 1976 r. – ścigali się Zbyszek Lamparski, Mariusz Piotrowski oraz Andrzej Kośnik.

Półmaraton „Radomskiego Czerwca 1976” to bieg poświęcony uczczeniu radomskich wydarzeń „Czerwca 1976 r.”. W tegorocznej edycji półmaratonu wystartowało ponad 1000 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy. W kategorii mężczyzn zwyciężył zawodnik Kenii Silias Kiprono z czasem 1:04:04. Natomiast wśród kobiet zwycięstwo odniosła reprezentantka Polski Izabela Trzaskalska z czasem 1:15:35. Nasi koledzy ukończyli bieg z następującymi wynikami: Zbyszek Lamparski (01:18:23), Mariusz Piotrowski (01:25:34) oraz Andrzej Kośnik (02:05:38).