W dniu dzisiejszym (02 maja) pomiędzy godzinami 7:30 a 11:00 w Mińsku Mazowieckim został przeprowadzona atestacja trasy do XX edycji biegu pn. Mazowiecka XV. Atestatorem trasy był wielokrotny medalista Europy weteranów Tadeusz Dziekoński.

Proces ten odbywa się w etapach: odmierzenie taśmą odcinka kalibracyjnego, kalibracja licznika (pokazuje bowiem obroty, a nie metry), przejazd trasy, ponowna kalibracja i matematyczna kalkulacja uzyskanego wyniku. Taki proces z reguły trwa kilka godzin. Zależy od dystansu trasy. Wynik musi być dokładny, więc trochę to trwa. Jeżeli dana droga jest dość ruchliwa, czas pracy się automatycznie wydłuża.

Odmierzenie odcinka kalibracyjnego miało miejsce na ulicy Królewieckiej.

W tym roku trasa Mazowieckiej XV uległa modyfikacji w stosunku do poprzednich lat. Do trasy włączone zostały miedzy innymi ulice Królewiecka oraz Leśna czyniąc ją przez to bardzo szybko i atrakcyjną.

Zapraszamy do udziału w biegu. Zapisy i regulamin na stronie www.mosir.org.pl

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.