VIII Bieg Marszałka wygrał Bartosz Olszewski z czasem 0:32:55 i to do niego, po raz kolejny, trafił puchar ufundowany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wśród kobiet triumfowała Barbara Żakowiecka (0:40:32). Wśród biegaczy pokonujących w mundurze dystans 10 km najlepszy okazał się Łukasz Lemanowicz (MKB Dreptak) z 2 Brygady Zmechanizowanej (0:39:05). W Memoriale Haliny Zielińskiej na 3100 m najszybciej na mecie zameldował się Michał Jamioł.

W klasyfikacji Klubowej drużyna Dreptaka w składzie Florian Pyszel, Zbigniew Lamparski, Piotrek Podstawka i Sławomir Zduńczyk po ubiegłorocznym trzecim miejscu w tym roku nie pozostawiła złudzeń i zajęła I miejsce z czasem 2:28:36. Kolejne miejsca na podium zajęły drużyny Polsatu (2:30:13) i Mort (2:34:01).

Ponadto Klub reprezentował także Karol Smutek, który ukończył bieg z czasem 43:55.

Bieg Marszałka na dystansie 10 km po raz pierwszy zorganizowano w 2008 roku. Termin biegu przypada zawsze w połowie czerwca – na pamiątkę osiedlenia się Józefa Piłsudskiego w Sulejówku (13 czerwca 1923 roku).

Myślą przewodnią Biegów Marszałka jest możliwie wierne przybliżanie ich do przedwojennych marszów Sulejówek – Belweder. Była to inicjatywa Związku Strzeleckiego, polegająca się na 26 km marszach – pochodach między Sulejówkiem a Warszawą. Pierwszy marsz odbył się w 1926 roku, a wystartowało w nim 30 zespołów (400 zawodników).
Organizatorzy również odwołują się do idei Piłsudskiego, który stale przypominał o konieczności wychowania pokoleń zahartowanych, rozumiejących potrzebę rozwijania szeroko pojętej kultury: zarówno wysokiej, jak i stricte fizycznej.