Biegowe bestie i piękne rezultaty. Było wystrzałowo! Tak po krótce można określić zmagania naszych chłopaków w Stoczku Łukowskim podczas XIX Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”. Impreza odbyła się 2 marca, a klubowe barwy reprezentowali: Sławek Toporowski, Tomek Szeląg, Michał Michalak oraz Mirek Sujak.

A teraz mała powtórka z historii. Corocznie na przełomie lutego i marca Stoczek Łukowski gości biegaczy, którzy poprzez bieganie chcą uczcić rocznicę bitwy Powstania Listopadowego rozegranej 14 lutego 1831 roku pod Stoczkiem Łukowskim między samodzielnym korpusem pod dowództwem Józefa Dwernickiego a częścią rosyjskiej dywizji strzelców konnych Fiodora Geismara. Bieg „Grzmią pod Stoczkiem Armaty” w latach 2000-2010 rozgrywany był na dystansie ok. 11 km, natomiast od roku 2011 do chwili obecnej trasa biegu wynosi ok. 10 km. Start i metę organizatorzy zlokalizowali w centralnym punkcie miasta przy Urzędzie Miejskim. Trasa biegu ma charakter szosowo-przełajowy i przebiega przez wieś Zabiele oraz tereny zielone Izydorów do Stoczka Łukowskiego. Zawodnicy mają do pokonania dwie 5 km pętle.

 

W sobotę 2 marca 2019 r. w 188 rocznicę bitwy na starcie biegu stanęło ponad 170 zawodniczek i zawodników reprezentujących kluby i miejscowości centralnej Polski. W kategorii mężczyzn zwyciężył Paweł Młodzikowski z Adamowa (KB V-max Adamów) z czasem 32:27, drugie miejsce zajął Kajetan Przestrzelski z Wólki Leśnej z czasem 33:42, natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Robertowi Świecakowi z Zwoli Poduchownej (Wilga Garwolin) z czasem 34:09. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Pawłowska z Siedlec (AZS UMCS Lublin) czas 40:00, drugie miejsce zajęła Beata Dąbrowska również z Siedlec (Yulo Run Team Siedlce) z czasem 41:52, natomiast trzecie miejsce Magdalena Gajek z Lublina (Wieś tańczy i biega- swoją drogą nazwa super) czas 43:26. Biegi w Stoczku Łukowskim to ulubione miejsce na starty naszych reprezentantów.

 

Szczególne chodzi o zacną starszą część naszych klubowych kolegów która to bardzo często wybiera się do Stoczka na rocznicowe biegi z sympatii do tradycji. Tradycje klubowych startów w biegu „Grzmią pod Stoczkiem Armaty” sięgają 2005 roku, to właśnie w tym roku zadebiutowaliśmy jako drużyna w składzie: Darek Wybranowski, Sławek Toporowski, Janusz Wieczorek, Zbyszek Lamparski oraz Mirek Sujak. Również w tym roku MKB Dreptak reprezentowany był przez: Sławka Toporowskiego, Tomka Szeląga, Michała Michalaka oraz Mirka Sujaka.
Wyniki naszych chłopaków:

Michał Michalak 42:05 miejsce open mężczyzn/kat. wiekowa 31/10
Mirek Sujak 42:22 miejsce open mężczyzn/kat. wiekowa 35/5
Sławek Toporowski 44:25 miejsce open mężczyzn/kat. wiekowa 53/10
Tomek Szeląg 47:16 miejsce open mężczyzn/kat. wiekowa 66/20

Każdy zawodnik, który ukończył bieg był uhonorowany pamiątkowym medalem biegu oraz wziął udział w plenerowym grillu i rozkoszował się smakiem kiełbasek, kaszanki oraz zupy grochowej z prawdziwej kuchni wojskowej. Warto dodać, że zawodnicy startowali do biegu na wystrzał armatni !!!

 

Wyniki z biegu

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.