19 września tereny leśne na przedłużeniu ulicy Sportowej ponownie stały się miejscem zmagań biegaczy oraz zawodników Nordic Walking w ramach drugiego etapu 7 Jesiennych Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych.

Z trasami mającymi odpowiednio 10 km dla mężczyzn oraz 6 km dla kobiet i miłośników marszu z kijami zmierzyło się łącznie 88 osób. Podobnie jak na frekwencję, nie można było narzekać również na pogodę; a ta dopisała wyjątkowo dobrze, co widać było po wynikach zwycięzców, ale nie tylko. I tak w kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się reprezentant mińskiego Dreptaka, Paweł Tymiński, który trasę pokonał w fenomenalnym czasie 34:36! O jedno „oczko” za nim uplasował się zwycięzca sprzed dwóch tygodni, pochodzący z Warszawy Maciej Kwarta, finiszujący po 35 minutach i 13 sekundach, zaś męskiego podium dopełnił kolejny biegacz MKB Dreptak, Zbigniew Lamparski (35:59). Roszad w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej zabrakło tym razem w rywalizacji kobiet. Podobnie jak w poprzednim etapie niezagrożony triumf odniosła biegaczka KS Barakuda Mińsk Mazowiecki, Wiktoria Wróbel, która na pokonanie trasy potrzebowała zaledwie 26 minut i 18 sekund Zarówno na drugim jak i trzecim miejscu zmagania ukończyły natomiast zawodniczki RaceFighter Dębe Wielkie. Były to kolejno Olga Pechcin (26:44) oraz Julia Zawadzka, która linię mety przekroczyła po 27 minutach i 7 sekundach. Ciekawa rywalizacja toczyła się również na trasie Nordic Walking. Tu zdecydowanie górą byli Radosław Wypych reprezentujący klub maratonczyk.pl (40:31) wśród mężczyzn oraz Grażyna Krupska (44:55) w kategorii kobiet.

Co warte podkreślenia, w żadnej z konkurencji nie zabrakło reprezentantów MKB Dreptak. Poza już wymienionymi byli to wśród mężczyzn: 4. Paweł Czyżkowski 5. Marcin Białożyński 9. Mateusz Abramowski 11. Patryk Świętochowski 16. Jerzy Perczyński 19. Mirosław Sujak 21. Andrzej Milewski 31. Krzysztof Michalak 39. Sławomir Toporowski 47. Adam Kubiak 48. Krzysztof Wycisłowski 50. Marek Kozłowski. W kategoriach kobiet oraz Nordic Walking Dreptak był reprezentowany przez kolejno Ewelinę Kulmę (11 miejsce) oraz Edwarda Dąbka (3 miejsce NW). Co warte odnotowania, znaczna część naszych zawodników poprawiła swoje rezultaty sprzed dwóch tygodni. Jest to z pewnością dobry prognostyk na kolejne zawody, które odbędą się już 3 października!

Start w ramach Jesiennych Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych na dystansie 10km z pewnością nie wystarczył dwójce naszych zawodników, bowiem zaledwie kilka godzin później Patryk Świętochowski oraz Mirosław Sujak stanęli na starcie ostatniego, trzeciego etapu M Liga Cross Run, który odbywał się na otwockiej Górze Meran. Obaj ze znaczną przewagą nad przeciwnikami wygrali swoje kategorie wiekowe, uzyskując kolejno czasy 17:37 na dystansie około 3,5 km i 90m przewyższenia (jedna pętla) oraz 1:02:02 na trasie mającej nieco ponad 10km i 270m przewyższenia (3 pętle).

Nawet dwa starty w ciągu jednego dnia nie okazały się z kolei przeszkodą dla Patryka Świętochowskiego, który dzień później wystartował jeszcze w Biegu Rycerza Okunia, który już po raz dziesiąty odbywał się na ulicach leżącego w gminie Halinów Okuniewa. Na dystansie 6 km osiągnął zadowalające 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, do końca kontrolując sytuację i ostatecznie pokonując linię mety w czasie 23:59.

„W niedzielę, będąc dzień po dwóch startach, a jednocześnie dwóch zwycięstwach w kategoriach wiekowych podczas Grand Prix Mińska Mazowieckiego w biegach przełajowych oraz M Liga Cross Run w Otwocku, postanowiłem wziąć udział w X Biegu Rycerza Okunia w Okuniewie. Mimo pewnych problemów z dojazdem oraz odbiorem pakietu startowego byłem dobrej myśli i na starcie stanąłem z zamiarem rywalizacji o miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Trasa dla zawodników startujących na dystansie 6km składała się z 3 pętli po 2km i wiodła zarówno drogami asfaltowymi, jak i szutrowymi Okuniewa. Już od początku bieg ułożył się po mojej myśli, ruszyłem wraz z dwoma pierwszymi zawodnikami, jednak wiedząc, że biegnę na 3 miejsce postanowiłem nieco zwolnić i kontrolować rozwój sytuacji. Okazało się to dobrą decyzją i spokojny bieg w tempie lekko poniżej 4:00/km wystarczył do utrzymania miejsca na podium, a jednocześnie uzyskania czasu 23:59 na trasie mającej w praktyce niewiele ponad 6km. Jestem bardzo zadowolony z tego startu, ale także z obu startów w sobotę. Do Okuniewa natomiast z pewnością wrócę za rok!”

 

/Opracował: Patryk Świętochowski/

 

 

Zdjęcia 2 etap GP (Vincec Foto)

Zdjęcia 2 etap GP (Olga Pechnic)

Wyniki z Grand Prix 2020

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.