Zróbmy sobie fotę, wrzućmy ją na fejsa… Przed biegami była szybka ustawka i wspólne zdjęcia. Optymizm był zaraźliwy. Pełni pozytywnych emocji stanęliśmy na starcie. Mimo kenijskich korzeni lepiej biega nam się w chłodzie. Zatem o komforcie termicznym nie było mowy. Było arcygorąco. Nawet gdybyśmy wyszli, ku uciesze gawiedzi w przyjemnej dla oka, w wersji nudystycznej… Tak czy siak dziewczyny miały pole do popisu. Te nasze Dreptaczki wiedzą, jak użyć mowy ciała. Chłopaki byli zachwyceni! Prócz nagród za bieg powinno się im przyznać nagrody w kategorii najlepszy sportowy outfit, najtrwalszy makijaż sportowy, najszybsze nogi w mieście i oczywiście osobna kategoria: najszybszy manicure w mieście.

Tadam tadam oto i wyniki: Wśród Mińszczanek pierwsze miejsce zajęła Elwira Pachacz, drugie Elwira Loza, trzecie Ola Wicik-Kowalczyk . Ola miała niezły numerek- 69 i za nią wykonane 69 jednostek treningowych poprzedzających start, przypadek? To po prostu nie mogło się nie udać! Była wielka presja, na swoich śmieciach biega się najtrudniej, ale da się. Panowie nie pozostali bierni i także demolowali podium. Wśród mińszczań pierwsza gorąca trójka mężczyzn to Florek Pyszel, Robert Zych i Sławek Zduńczyk.

A tak na poważnie, to tradycyjne w ostatnią niedzielą maja w Mińsku Mazowieckim odbył się XXI uliczny bieg Mazowiecka Piętnastka i II Mazowiecka Piętnastka. Organizatorem biegu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim przy skromnej pomocy MKB Dreptak. Oba biegi zaliczane są do cyklu biegów pn. Grand Prix Traktu Brzeskiego. W tym roku gościem specjalnym mińskiej imprezy były Lidia Chojecka i Anna Jesień, wybitne polskie lekkoatletki. Obie pani wzieły udział w tzw. biegu krawaciarza oraz uczestniczyły w ceremonii wręczania nagród. Dopisła frekwencja wśród uczestników na obu dystansach. Dopisała również pogoda, która rozpieszczała wyłącznie kibicujące osoby. Dla biegaczy była to istna „patelnia”. W takich warunkach dla wielu była to walka o przetrwanie.

Jak przystało na Dreptaków to start na własnym terytorium okazał się wielkim sukcesem. Licznie zaprezentowaliśmy się na mińskich ulicach i potwierdziliśmy to swoją obecnością na podium w większości kategorii. Co parę minut prowadzący ceremonię wręczania nagród zapraszał na podium kolejnego przedstawiciela Dreptaka.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy wzięli udział w zawodach oraz podziękowania dla (Eweliny i Marioli) za wsparcie organizacyjne w biurze zawodów.

Poniżej link do wyników oraz galeria zdjeć. Szczegółowe wyniki Dreptaków już niebawem.

Brawo my!

Wyniki 5 km

Wyniki 15 km

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.