W dniu 29.04.2023 wziąłem udział w imprezie rowerowej – Brevet Mińskie 100
Na trasie 101km jechało około 65 osób, wypuszczanych przez kolegów Sławek Toporowski i Artur Bieniek, reprezentujących organizatora (firmę Audax), w grupach po 15 zawodników co kilka minut.
Pojechałem w ostatniej grupie z Eweliną
Kaska-Łobodowska, która prosiła mnie, byśmy zatrzymali się na 10 minut na parkingu „pod sosną” 😆, bo musi zrobić ze swoją grupą Nordic Walking filmik i zdjęcia do Mazowieckiej Piętnastki. Tak więc po 2km jazdy pierwsza przerwa (10 minut), zmieniłem się z rowerzysty w fotografa… Potem jazda dalej i po następnych 2km na Cielechowiźnie- kolejny postój (6min.); Ewelina pomyliła drogę i spieraliśmy się, czy jechać w stronę Marianki, czy Grabiny. Dałem jej czas na telefon i pytanie do organizatora, bo mnie wysiadła nawigacja na aplikacji Traseo i musiałem ustawiać ją na nowo.
Po telefonie Ewelina zgodziła się jechać w proponowanym przeze mnie kierunku. Zaczęliśmy gonić rywali. Przed Cegłowem dogoniliśmy pierwszych walczących, Tempo nie było zabójcze, bo wiatr był „wmordewind” 😝 , czyli do Stoczka pod wiatr. W Jeruzalu dogoniliśmy kolejną grupę – posiłek plus fotki i kolejna pauza- 7 minut. Potem urwaliśmy się i do Stoczka (50km) dojechaliśmy po 2h30min. Tutaj postój na kanapki i herbatkę (niektórzy lody lub pierogi), kolejne 27 minut. Po posiłku ruszyliśmy- tym razem już bez postojów- w drogę powrotną do mety.
Na szczęście teraz wiatr dawał nam w plecy, więc niektóre odcinki pięciokilometrowe (jak pokazał Garmin) pędziliśmy ze średnią prędkością 28km/h. Po drodze goniliśmy grupki i kilka razy wyprzedzaliśmy po kilka osób. Cała trasa wyszła 103,7km, zajęła nam 5h01min, w tym 50 minut postojów. Na mecie medale wręczał Sławek, była satysfakcja, ognisko, kiełbaski, piwo (!), słodkie bułki i herbata, banany, arbuzy, batony, cudowna pogoda, fajna atmosfera …
Nawet nie czułem specjalnie zmęczenia, pewnie dałbym radę pojechać też 200, ale tym razem wystarczy.
To kto chętny w następnym roku na 200 km z Krzyśkiem?🔥🔥

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.