Niby jesień. Niby szaro i buro. Niby deszczowo. Niby nic się nie chce, a jednak biegać się chce. Kolejny intesywny biegowy weekend za nami. Dreptaki, brawo Wy!

W niedzielę 13 grudnia w Mińsku Mazowieckim odbył się po raz 3 „Bieg po choinkę” . Organizatorami biegu byli Klub sportowy „Zielono – czarni”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim oraz Nadleśnictwo Mińsk. Trasa biegu liczyła ok. 5 km. Zawodnicy dwukrotnie pokonywali pętlę o długości ok. 2,5 km, która została wytyczona ścieżkami biegowymi położonymi w kompleksie leśnym Leśnictwa Stankowizna. Organizatorzy przewidzieli limit startujących na 100 zawodniczek i zawodników. Niesprzyjająca pogoda, padający śnieg z deszczem i deszcz oraz dość silny wiatr skutecznie zniechęciła znaczną część wcześniej zapisanych przez Organizatorów zawodników do uczestnictwa w biegu. W kategorii Open Kobiet w biegu zwyciężyła reprezentantka naszego Klubu MKB Dreptak Iza Lemanowicz, drugie miejsce zajęła Ewelina Kaska-Łobodowska Fit&Joy a trzecie również reprezentująca MKB Dreptak Elwira Pachacz. W biegu poza wymienionymi zawodniczkami Izą i Elwirą nasz klub reprezentowali i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji Open biegu:

13. Szczepaniak Tomasz

Zwycięzcy otrzymali nagrody którymi były vouchery uprawniające do odbioru choinki z Nadleśnictwa Mińsk oraz inne upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu. Na zakończenie odbyło się losowanie drobnych upominków wśród uczestników biegu.

Czekamy na wyniki biegu zamieszczone przez organizatorów.

Również w niedzielę 13 grudnia Warszawa gościła uczestników Białołęckiego Biegu Wolności. Bieg ten jest organizowany 13 grudnia 2015, godz. 12:13, dokładnie w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Start i meta pod główną bramą Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Trzy pętle po 4,3 km, razem 13 km. Dla wszystkich uczestników Organizatorzy przygotowali pamiątkowy kubek, na mecie – medal. Dla najlepszych – puchary i nagrody rzeczowe. Dla przypomnienia wydarzeń historycznych to w Białołęce Władze Stanu Wojennego internowały ponad 600 opozycjonistów, m.in. Bronisława Komorowskiego, Jacka Kuronia, Adama Michnika, Henryka Wujca, Karola Modzelewskiego,  Janusza Onyszkiewicza, Jana Rulewskiego, Tomasza Jastruna i wielu innych. W biegu wystartowało 400 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji open mężczyzn zwyciężył reprezentant Mińska Mazowieckiego Florian Pyszel z czasem 42:39, drugie miejsce zajął Sebastian Polak z czasem 44:29 natomiast trzecie Andrzej Ignatowicz czas 47:34. W kategorii open kobiet zwyciężyła Dominika Dąbrowska z czasem 54:37, drugie miejsce Iwona Świercz z czasem 57:50 a trzecie Agnieszka Żuraniewska z czasem 57:54. Klub nasz podczas Biegu Wolności reprezentowali:

Kośnik Andrzej             czas 1:07:55                  miejsce open/kat.           168/13

Majszyk Ewelina           czas 1:12:52                  miejsce open/kat.           44/9

Szeląg Tomek                czas 1:06:14                  miejsce open/kat.           147/45

Wieczorek Janusz           czas 1:03:21                  miejsce open/kat.           110/10

Zwycięzcom Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć z naszych niedzielnych startów.