Niby jesień. Niby szaro i buro. Niby deszczowo. Niby nic się nie chce, a jednak biegać się chce. Kolejny intesywny biegowy weekend za nami. Dreptaki, brawo Wy!

W niedzielę 13 grudnia w Mińsku Mazowieckim odbył się po raz 3 „Bieg po choinkę” . Organizatorami biegu byli Klub sportowy „Zielono – czarni”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim oraz Nadleśnictwo Mińsk. Trasa biegu liczyła ok. 5 km. Zawodnicy dwukrotnie pokonywali pętlę o długości ok. 2,5 km, która została wytyczona ścieżkami biegowymi położonymi w kompleksie leśnym Leśnictwa Stankowizna. Organizatorzy przewidzieli limit startujących na 100 zawodniczek i zawodników. Niesprzyjająca pogoda, padający śnieg z deszczem i deszcz oraz dość silny wiatr skutecznie zniechęciła znaczną część wcześniej zapisanych przez Organizatorów zawodników do uczestnictwa w biegu. W kategorii Open Kobiet w biegu zwyciężyła reprezentantka naszego Klubu MKB Dreptak Iza Lemanowicz, drugie miejsce zajęła Ewelina Kaska-Łobodowska Fit&Joy a trzecie również reprezentująca MKB Dreptak Elwira Pachacz. W biegu poza wymienionymi zawodniczkami Izą i Elwirą nasz klub reprezentowali i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji Open biegu:

 1. Sujak Mirosław
 2. Dąbek Edward
 3. Ludkowska Urszula
 4. Ludkowski Mariusz
 5. Kłosiński Artur
 6. Nalazek Maciej
 7. Nowosielska Agnieszka
 8. Miąsko Piotr
 9. Solecki vel Szymański Mirosław
 10. Truszczyński Radosław
 11. Czyż Paweł
 12. Nowakowski Tobiasz
 13. Szczepaniak Tomasz

Zwycięzcy otrzymali nagrody którymi były vouchery uprawniające do odbioru choinki z Nadleśnictwa Mińsk oraz inne upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów biegu. Na zakończenie odbyło się losowanie drobnych upominków wśród uczestników biegu.

Czekamy na wyniki biegu zamieszczone przez organizatorów.

Również w niedzielę 13 grudnia Warszawa gościła uczestników Białołęckiego Biegu Wolności. Bieg ten jest organizowany 13 grudnia 2015, godz. 12:13, dokładnie w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Start i meta pod główną bramą Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka. Trzy pętle po 4,3 km, razem 13 km. Dla wszystkich uczestników Organizatorzy przygotowali pamiątkowy kubek, na mecie – medal. Dla najlepszych – puchary i nagrody rzeczowe. Dla przypomnienia wydarzeń historycznych to w Białołęce Władze Stanu Wojennego internowały ponad 600 opozycjonistów, m.in. Bronisława Komorowskiego, Jacka Kuronia, Adama Michnika, Henryka Wujca, Karola Modzelewskiego,  Janusza Onyszkiewicza, Jana Rulewskiego, Tomasza Jastruna i wielu innych. W biegu wystartowało 400 zawodniczek i zawodników. W klasyfikacji open mężczyzn zwyciężył reprezentant Mińska Mazowieckiego Florian Pyszel z czasem 42:39, drugie miejsce zajął Sebastian Polak z czasem 44:29 natomiast trzecie Andrzej Ignatowicz czas 47:34. W kategorii open kobiet zwyciężyła Dominika Dąbrowska z czasem 54:37, drugie miejsce Iwona Świercz z czasem 57:50 a trzecie Agnieszka Żuraniewska z czasem 57:54. Klub nasz podczas Biegu Wolności reprezentowali:

Kośnik Andrzej             czas 1:07:55                  miejsce open/kat.           168/13

Majszyk Ewelina           czas 1:12:52                  miejsce open/kat.           44/9

Szeląg Tomek                czas 1:06:14                  miejsce open/kat.           147/45

Wieczorek Janusz           czas 1:03:21                  miejsce open/kat.           110/10

Zwycięzcom Gratulujemy i zapraszamy do galerii zdjęć z naszych niedzielnych startów.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.