Chodź wiosna już w pełni, w Szczawnicy zima na całego. I to nie jakieś byle jakie prószenie śniegu przez 10 sekund, czy delikatny mrozek. W warunkach typowo zimowych przyszło zmierzyć się Dorota Brześkiewicz. Dla Doris był to pierwszy bieg na dystansie królewskim, z delikatnym gratisem, bo 43,5km i to po górach „Wielka Prehyba” z 2,5km przewyższeniami. Wiemy, że w jej kruchym ciele drzemie istny potwór i ogromne pokłady energii, więc wiedzieliśmy, że da radę. Start nastąpił z promenady nad Grajcarkiem w Szczawnicy. Trasa prowadziła najpierw żółtym szlakiem w stronę Dzwonkówki, przy której szlak zmieniał się na czerwony i tym szlakiem prowadził do Hali Przechyba, gdzie znajdował się pierwszy punkt żywieniowy. Dalej prowadził przez Radziejową, Wielkiego Rogacza i wprost do drugiego punktu żywieniowego zlokalizowanego przy Bacówce na Obidzy. Następnie powrót na Przełęcz Gromadzką i następnie trasa biegła w stronę Małych Pienin, kawałek za Wysoką należało skręcić z grani do schroniska pod Durbaszką, gdzie zlokalizowany był trzeci punkt żywieniowy. Ze schroniska większość dystansu to już niemal płaskie polany (taaaaaaa….) i pojedyncze aczkolwiek strome szczyty. Za Szafranówką skręt w drogę poza szlakiem, a która przez wąwóz wyprowadziła z powrotem na promenadę nad Grajcarkiem.

Jak było? Było ciężko, na niektórych odcinkach śnieg po kolana, ślisko i mnóstwo błota, który utrudniał bieg, czasem słońce, czasem deszcz, i czasem śnieg. Słonko dodawało jej otuchy. Teraz już upewniliśmy się, że nie ma takiej trasy której nasza twardzielka Doris nie pokona! W zmaganiach z dystansem nie miała wsparcia, pojechała sama, bardzo odważnie mała! Siła jest kobietą! Spięła pośladki i poszła jak dzik w obierki, pokonując całą trasę w 6hi46min.Heloł Doris jesteś ultraską!

5 minut Margaret Kretowicz Małgorzaty Kretowicz nadal trwa! Nasza rozgadana burza czarnych loków podczas XVIII Edycji Powiatowych Igrzysk Samorządowców w Siennicy biegu przełajowym wpadła na metę, jako pierwsza kobieta. Piękny puchar z sylwetką biegaczki; jak wypatrzył to wnikliwy obserwator, to lico i postura zblizone jakby do naszej Pani Prezes Aśki Węglińskiej. Nie śmiemy się nawet nie zgodzić. Wsród innych dyscyplin w ramach Igrzysk znalazły się: piłka nożna, piłka siatkowa, warcaby, rzutki, tenis stołowy. 3 km bieg przełajowy wytyczony został wokół boiska, po terenie szkoły, zahaczał o bieg po schodkach i na końcu podbieg. W Igrzyskach brali udział przedstawiciele: Policji, Straży Pożarnej, 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, Urzędów Gmin z terenu powiatu mińskiego oraz Starostwa Powiatowego. Margaret odważnie stanęła w szranki z Panami. Była jedyną kobietą, która podjęła to wyzwanie.

 

Brawo dziewczyny!

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.