W niedzielę 10 września Paweł Czyżkowski, popularny w środowisku biegowym Czyżuś i nas Dreptak po raz kolejny z racji wykonywanego zawodu wybrał się do Radzymina, gdzie w ramach 4. Ćwierćmaratonu Logmaster rozgrywane były Mistrzostwa Polski… Logistyków :). Jak przystało w ostatnim czasie Paweł zawiesił poprzeczkę wysoko i sprostał zadaniu. Zapraszamy do jego relacji z biegu.

Punktualnie o godzinie 11:00 na 10.5 km trasę wyruszyło 163 biegaczy. Na moje nieszczęście pogoda dopisała wyjątkowo, dwadzieścia kilka stopni to zdecydowanie nie są warunki w których lubię biegać, mimo to nastawiałem się na mocne ściganie.

Początkowo planowałem pierwsze kilka kilometrów biec spokojnie i czekać na rozwój wydarzeń ale po 500 metrach odniosłem wrażenie, że poza dwoma prowadzącymi zawodnikami, rywale nieco się ociągają. Sam czułem się wyjątkowo dobrze a tempo w okolicy 3:35 wydawało mi się za wolne, więc postanowiłem przyśpieszyć i wysunąłem się na trzecia pozycję. Jak się potem okazało kolejne 10 kilometrów przyszło mi biec w samotności. Pierwszy kilometr pokonałem w 3:26, w tym momencie miałem już sporą stratę do czołowej dwójki i wiedziałem, że będzie ciężko nawiązać z nimi walkę. Mając świadomość, że bieganie w takich warunkach nigdy nie było moją mocną stroną postanowiłem biec swoim tempem, mając nadzieję, że uda mi się zbudować przewagę która wystarczy na ewentualny kryzys w drugiej połowie dystansu.

Przez kolejne kilometry realizowałem swoją taktykę,  pierwsze 5 kilometrów pokonałem w 17:21. Mimo to przewaga nie była na tyle bezpieczna żebym mógł zwolnić, tym bardziej mając świadomość, że gdzieś z tyłu biegnie zeszłoroczny zwycięzca. O ile pierwsze 5 kilometrów biegło mi się w miarę komfortowo to kolejne kosztowały już bardzo dużo wysiłku, zwłaszcza, że w drugiej połowie dystansu oprócz zmęczenia trzeba było walczyć też z wiatrem. Mimo to tempo spadło tylko minimalnie. Na około kilometr przed metą po raz ostatni obejrzałem się za siebie, wtedy po raz pierwszy poczułem się bezpiecznie i wiedziałem, że podium nikt mi już nie odbierze 🙂

Klasyfikacja open przedstawiała się następująco:


3 miejsce w generalce dało równocześnie 2 miejsce w kategorii logistyków, więc dwukrotnie mogłem się cieszyć z bycia na podium. Co ciekawe tegoroczny wynik jest lepszy o ponad 3,5 minuty niż zeszłoroczny, uzyskany na tej samej trasie. Świadczy to o tym, że przez ten rok nie próżnowałem i na pewno wrócę tu za rok powalczyć o jeszcze lepszy rezultat 🙂

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.