Kwiecień plecień, bo przeplata raz hamburger, raz sałata… Pogoda się powoli stabilizuje, sezon już ruszył, więc i my ruszyliśmy pełna parą, odstawiliśmy kebsy i hamburgery, i trzymamy już wagę startową. Ale przede wszystkim trzymamy się razem!!! Moc drużyny sprawdzona została w tę minioną sobotę 7 kwietnia w Starych Babicach. Jest to wydarzenie, które śmiało można nazwać sportowym świętem Gminy Stare Babice, czyli 3. Dziesiątka Babicka. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice wzięło udział prawie 1000 zawodników: biegaczy, osób maszerujących z kijkami, dzieci oraz młodzieży. To wynik rekordowy w historii Dziesiątki Babickiej oraz innych imprez sportowych z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego.
To biegowe wydarzenie przejdzie szczególnie do historii klubu MKB Dreptak. Bowiem jedną z kategorii była prowadzona klasyfikacja drużynowa, którą od dwóch lat bezapelacyjnie wygrał Dreptak. I tym razem postanowiliśmy, po wielu zawirowaniach, zdobyć najcenniejsze miejsce na podium. Już na początku lutego nastąpiła silna mobilizacja w Klubie, najszybsi zawodnicy bez problemu zgłosili się do startu w tej imprezie. W sobotę na linii startu stanęli: Paweł Czyżkowski, Zbigniew Lamparski, Piotrek Podstawka, Kasia i Radek Truszyczyńscy oraz Sławomir Zduńczyk. Zgodnie z regulaminem drużyna powinna składać się z minimum 6 zawodników, a do klasyfikacji końcowej zaliczanych był czas pierwszych 5 zawodników na mecie z drużyny. Nie ukrywaliśmy, że jedziemy do Babic po zwycięstwo. I tak też się stało. No Dreptak Pany:) Pozostawiliśmy daleko w tyle pozostałe drużyny, w tym KS Staszewscy i Stare Babice Biegają.
Indywidualnie trasę o długości 10 km najszybciej pokonał Mykhaylo Iveruk (czas 31:49). Pierwszą kobietą na mecie była Ewa Jagielska (czas 36:24). Warto wspomnieć, że na podium znaleźli się także Maciek Badurek i Sławomir Ptak wychowankowie MKB Dreptak. Paweł Czyżkowski (pierwsze miejsce w kategorii M- 30) zameldował się z piątym wynikiem na mecie, tuż za nim Zbyszek Lamparski (drugie miejsce w kategorii M-30). Na 11 miejscu przybiegł Piotrek Podstawka. Tego dnia byliśmy jedną wielką drużyną dzielnie walczącą. Cała drużyna zasługuje na wielkie brawa. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym Dreptakom i dziękujemy że walczyliście dla Klubu.
http://wyniki.datasport.pl/results2457/

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.