W słońcu, zlani potem, ale nie odpuszczali. Twardzielki i twardziele pływali, jeździli na rowerze i biegali w upale. Zawodnikom towarzyszyły rodziny, przyjaciele i znajomi. Na starcie (19.08.2018 r.) pojawiło się mnóstwo zawodników z Bydgoszczy, regionu i kraju. Nie zabrakło także gości z zagranicy. W sumie rywalizacja toczyła się w sześciu różnych wyścigach, a także kilkudziesięciu kategoriach wiekowych.

 

Ironman to przede wszystkim – zawody dla twardzieli. A ta kim jest nasz klubowy kolega Sebastian Węgliński. Sebastian postanowił w tym roku zmierzyć się z morderczym dystansem – 3,8 km pływania, 180 km roweru oraz maraton (42,2k km). Na swój debiut wybrał Bydgoszcz-Borówno. Zawody rozpoczęły się o 7 rano, więc upał jeszcze nie doskwierał. Pływanie to były cztery pętle w bardzo czyściutkim i ciepłym jeziorze w Borównie. Po tym etapie przesiadka na rower i podróż do Bydgoszczy. Tam nawrotka i znów do Borówna:) i tak 4 razy. Razem 180 km, które mocno dały się we znaki. Zrobiło się też gorąco a upał nie pomaga…. Bieg Sebastian rozpoczął w pełnym słońcu i 28 oC. Od początku biegu marzył o lodzie i zimnej wodzie…. Do pokonania było 6 pętli. Niestety na pętli były tylko dwa punkty z wodą… bez lodu:( Podczas biegu różne myśli kręciły się w głowie, ale dotrwał do końca! Na metę dobiegł z czasem 10:44:24 zajmując 27 miejsce OPEN oraz 8 w kategorii M30-39. Niestety nie możemy zacytować co powiedział po skończonych zawodach – może dzieci to czytają:) mamy kolejnego (po Agnieszce Nowosielskiej oraz Danielu Jurczaku) IRONMANA w Dreptaku! Gratulacje!

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.