Za nami Dreptakami kolejny aktywny weekend biegowy. Przed zbliżającymi się biegami Mazowiecka XV reprezentacji mińskiego Dreptaka sprawdzali formę m.in. w Hajnówce (Kasia, Dorota, Radek i Rafał), w Ostrołęce (Mirek), w Ząbkach (Marcin) oraz Rafał i Paweł w II Mazowieckim Duathlonie Doliną Liwca.

I tak:

Czwórka biegaczy Kasia i Radek Truszczyńscy oraz Dorota i Rafał (uczestnicy Wings for life z Poznania) przedostatnią sobotę maja spędzili na imprezie w pełnym słowa tego znaczeniu jaką jest Półmaraton Hajnowski, bo jak mówią uczestnicy Półmaraton Hajnowski to coś więcej niż zwykły bieg. Po zdrowie dla puszczy – pod takim hasłem przewodnim rozgrywany był tegoroczny bieg. Można powiedzieć, że same zawody są tylko dodatkiem do całej imprezy. Wspaniała lokalizacja w Puszczy Białowieskiej, ceremonia rozdania nagród w Amfiteatrze w Hajnówce. No i najważniejsze. Biesiada po biegu. Biesiada, na której można zobaczyć to drugie, bardziej wyluzowane oblicze biegaczy :)Trasa Półmaratonu Hajnowskiego prowadzi z Białowieży drogą główną do Hajnówki, biegnącą cały czas przez teren Puszczy Białowieskiej. Meta biegu zlokalizowana jest w Hajnówce, w Parku Miejskim przy amfiteatrze. A wyniki bardzo dobre: Dorota Brześkiewicz – 01:54:06, Radek Truszczyński 01:33:33, Rafał Gorczyca – 01:31:18.

 

 

W tym samym czasie w miejscowości Zaliwie Szpinki odbył się Drugi Mazowiecki Duathlon Doliną Liwca. Startować można było indywidualnie lub w dwuosobowych drużynach. Nasi zawodnicy tj. Paweł Czyżkowski i Rafał Kłosiński wybrali tą drugą formę, w skład której wchodził spływ kajakiem na trasie liczącej 5800 metrów oraz bieg na dystansie 6600 metrów. Nasi reprezentanci uzyskali odpowiednio 01:19:58 – Rafał i 01:13:20 – Paweł, co po uśrednieniu dało wynik końcowy 1:16:39. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 5 miejsce a do podium zabrakło tylko 8 sekund. Pomimo tego start należy uznać za udany, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że spływ kajakiem odbył się bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania i treningu.

 

 

 Niedzielne również zaczęła się na bogato. I tak Mirek Sujak odwiedził miasto nad rzeką Narew – Ostrołękę, dawno miasto wojewódzkie, W tym w Ostrołęce odbył się XXII Półmaraton Kurpiowski. W tegorocznej edycji półmaratonu wzięło udział ponad 230 zawodniczek zawodników z całej Polski oraz reprezentanci Kenii, Białorusi, Finlandii, Ukrainy oraz Republiki Czeskiej.

Zwycięzcą półmaratonu wśród mężczyzn został reprezentant Kenii Silas Kiprono Too z czasem 1:10:02 drugie miejsce zajął jego kolega z reprezentacji Moses Kipruto Kibire z czasem 1:10:07 a trzecie również Kienijczyk Wycliffe Kipkorir Biwot z czasem 1:10:08. Natomiast wśród pań zwyciężyła reprezentantka Republiki Czech Petra Pastorova z czasem 1:22:39 drugie i trzecie miejsce przypadło reprezentantką Polski – Beata Lupa z czasem 1:28:37 a trzecie Beata Pokrzywińska z czasem 1:38:06. Mirek ukończył bieg z czasemn 1:34:02, zajmując 29 miejsce w kategorii open i 7 w kategorii wiekowej.

 

 

Natomiast popularny Marcin „Biały” sprawdzał dyspozycję w IX BIEG ZĄBKOWSKI 5km – traktując ten bieg jako mocny trening przed czekającym go półmaratonem. Poniżej krótka relacja słowami Marcina: Trasa… cóż… kręta i w odcinku leśnym bardzo wąska i piaszczysta. Nie na rekordy. Ale ja lubię takie bieganie… Ostatnio często trenuję w takich warunkach bo wiem, że za tydzień będzie ciężko… Dziś pogoda nie sprzyjała mocnemu bieganiu… Temperatura 27°C bezwietrznie – całe szczęście słońce się trochę schowało.
Oficjalny czas: 18.32 co daje śr. tempo po 3.42″/km. Miejsce OPEN 7. Miejsce w kategorii M19-39 3 (5 ale nagrody się nie dublowały).
Jestem z tego wyniku bardzo zadowolony.

 

A w najbliższą niedzielę 29 maja Dreptaki spotykają na na biegowym święcie w naszym mieście. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim organizujemy imprezę pn.: Mazowiecka XV. W tym roku przygotowane zostały dwa dystasne – 5 i 15 km. Do zobaczenia. Przypomniamy także, że przed każdym z tych biegów organizujemy zdjęcie Klubowe ( 10:15 i 11:45). Zapraszamy wszystkich Klubowiczów oraz sympatyków Klubu do pamiątkowej fotografii. Spotykamy się na linii startu do biegu.

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.