Kolejna biegowa niedziela Dreptaka. Nieodpuszczamy. Już po raz siódmy w Raszynie k/Warszawy odbył się Ogólnopolski Bieg Raszyński. Na starcie biegu stanęło ponad 420 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Dziesięciokilometrowa trasa biegu posiada atest PZLA i przebiegała ulicami Raszyna. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle po 3,333 km a na ostatniej pętli dobieg do mety zlokalizowanej na wysokości stadionu lekkoatletycznego. Prognozy pogody na niedzielne przedpołudnie zapowiadały dość dużo słońca oraz temperaturę okolicach 15-17 stopni. Ale jak to z prognozą bywa słońca było bardzo dużo a temperatura oscylująca w okolicach 24 stopni bardzo przeszkadzała w uzyskaniu rekordowych wyników. W kategorii mężczyzn zwyciężył Jakub Nowak z czasem 30:37, drugie miejsce zajął Andrzej Starżyński z czasem 32:14 a trzecie Krzysztof Wasilewicz z czasem 33:49. Tuż za podium na czwartej pozycji w kategorii mężczyzn finiszował nasz reprezentant Zbyszek Lamparski z czasem 34:30. Wśród pań zwyciężyła Katarzyna Kowalska z czasem 33:06, druga na linię mety wbiegła Dominika Stelmach z czasem 37:16 natomiast trzecia na mecie była Monika Grabarczyk z czasem 42:10. Rewelacyjnie spisali się nasi reprezentanci Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim. Poza wspomnianym 4 miejscem w kategorii open mężczyzn Zbyszka Lamparskiego został on zwycięzcą kategorii wiekowej biegu. Drugie miejsce zajęła w kategorii wiekowej Bożena Tulej a tuż za podium w kategorii 4 miejsce zajęła Iza Lemanowicz. Poniżej przedstawiamy pełne wyniki reprezentacji MKB Dreptak z biegu w Raszynie:

Lamparski Zbyszek                 czas     34:30               miejsce open/kat.         4/1

Zduńczyk Sławek                    czas     40:40               miejsce open/kat.         35/13

Sujak Mirek                            czas     41:45               miejsce open/kat.         46/7

Michalec Marek                      czas     48:26               miejsce open/kat.         123/18

Lemanowicz Iza                       czas     50:07               miejsce open/kat.         19/4

Tulej Bożena                           czas     53:10               miejsce open/kat.         24/2

Dąbek Edward            czas     55:23               miejsce open/kat.         241/37