W niedzielę 2 czerwca rodzina Węglińskich postanowiła spędzić w Grodzisku Mazowieckim nad Stawami Walczewskiego. Nie pojechali tam leżeć na plaży, chociaż tereny i pogoda temu sprzyjały. Pojechali oczywiście na zawody. Po raz pierwszy w tym mieście odbyły się zawody triathlonowe Elemental Tri Series 2019, połączone z biegiem towarzyszącym 10K Run Series i Nordic Walking oraz biegami dla dzieci Elemental Kids. Seba wystartował na dystansie olimpijskim – 1500m pływania, 40 km rowerem oraz 10 km biegu. Paweł reprezentował mińskich dziewięciolatków na dystansie 500 m. Joanna dzień przed biegiem zdecydowała, że mimo upału wystartuje na 10 km.
Start biegu był o 9, a temperatura tego poranka była bardzo wysoka – 24 oC! Na trasie nie było cienia, był gorący asfalt i na szczęście wolontariusze z woda. Od 4 km wszystkie założenia odeszły w niepamięć…. oby dobiec…. oby się nie zatrzymać… oby poniżej godziny. Mimo polewania wodą na 8 km zaczęły się dreszcze, a głowa się gotowała. Patrząc na zegarek Joanna zmobilizowała się na ostatnim kilometrze, przyspieszyła i przed samą metą rzutem na taśmę wyrwała 3 miejsce w K40! Czas 59:20.
Paweł w biegu dla dzieci wybiegał 5 miejsce w swojej kategorii. Konkurencja była duża. Jeśli tylko na starcie nauczy się przepychać, będzie jeszcze lepiej!
Seba startował przy bardziej sprzyjającej aurze. 30 min przed startem okazało się, że nie ma stroju… Kolega Marcin Gujski zrzucił swój strój i oddał go Sebie. Strój MGR dodał sił na rowerze!  Lekki deszczyk pomagał na biegu. Mocno wspomagany na trasie przez rodzinkę zajął 17 miejsce w open na 243 zawodników oraz 5 miejsce w M35!
Zawody zorganizowane świetnie, mimo debiutu w tym miejscu, a dodatkowo Grodzisk okazał się bardzo fajną miejscówką na plażowanie!

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.