W sobotę 14 marca 2020 roku „odbył” się finał siedemnastej edycji Zimowych Biegów Górskich Falenica 2020. Specjalnie napisaliśmy w cudzysłowie „odbył” ponieważ Organizator ze względu na stan związany z epidemią koronawirusa postanowił ograniczyć finał do odebrania medali przez chętnych uczestników edycji. Zaplanowany na ten dzień bieg finałowy został odwołany!
W tegorocznej edycji zaplanowano rozegranie 6 biegów a do klasyfikacji generalnej zaliczane były  3 najlepsze wyniki z 5 pierwszych biegów. Bieg corocznie od 3 edycji odbywa się wyłącznie po falenickiej wydmie. Jak corocznie zawodnicy sami wybierają dystans, na którym startują. Może to być 3.33 km (1 pętla, przewyższenie 85m), 6.66 km (2 pętle, przewyższenie 170m) lub 10.00 km (3 pętle, przewyższenie 255m).

Od pierwszej edycji zawodnicy naszego klubu biorą udział w tym cyklu, który jest bardzo dobrym elementem przygotowania do części letniej sezonu biegowego. W tym roku nasz klub reprezentowali: Mariusz Piotrowski, Sebastian Węgliński oraz Mirek Sujak.

Na dystansie głównym 10 km w kategorii open mężczyzn zwyciężył Artur Jabłoński z klubu Dream Run z sumą czasów trzech biegów 1:45:00, drugie miejsce zajął nasz reprezentant Mariusz Piotrowski łączny czas trzech biegów 1:51:25 a trzecie Dawid Gładecki reprezentujący klub UKS OSiR Góra Kalwaria z czasem 1:51:43. W kategorii kobiet na dystansie głównym zwyciężyła Ewelina Wołos TriWawa z sumą czasów 2:05:41, drugie miejsce Marta Kaźmierczak z Dream Run z czasem 2:08:11 a trzecie Monika Szymborska z Team ZabieganeDni z czasem 2:15:52.

Nasze starty w 17 edycji – podsumowanie:

Dystans 10 km

Piotrowski Mariusz, który wszedł w sezon jak torpeda i dla którego zapowiada się życiowy sezon biegowy, ze startu na start sypiący życiówkami, stanął na drugim stopniu podium cyklu.

Czas trzech najlepszych biegów

Czasy  39:43 (miejsce 19), 37:45 (miejsce 4), 36:37 (miejsce 4),  37:03 (miejsce 2)

Open cyklu miejsce 2, open mężczyzn miejsce 2,  kat. wiekowa miejsce 2.

Sujak Mirosław stały uczestnik tego cyklu biegów, biega swoje, na tyle na ile pozwala zdrowie.

Czas trzech najlepszych biegów        140:22 (2:20:22)

Czasy 47:11 (miejsce 132), 46:48 (miejsce 137), 46:36 (miejsce 104), 46:58 (miejsce 112)

Open cyklu miejsce 133, open mężczyzn miejsce 127, kat. wiekowa miejsce 5

Węgliński Sebastian, któremu obowiązki służbowe nie pozwoliły na ukończenie całości cyklu, wystartował w jednym biegu.

Czas jednego biegu 43:44