Ktoś mądry kiedyś powiedział, żeby cieszyć się życiem, każdą jego chwilą i robić to, co się kocha, co daje energię, radość i szczęście. Dla nas to bieganie. Dlatego nie zwalniamy. Paweł Czyżuś Czyżkowski jest w swoim żywiole, kuje żelazo, póki forma gorąca, dwa udane starty w jego wykonaniu Skywayrun (22.06) i Otwocka Piątka (23.06). Na Skywayrun wzniosła się też Marysia Rodzik, bo bieganie dodaje skrzydeł. Tacy jesteśmy zabiegani, że zapomnieliśmy wspomnieć, że Piotrek Podstawka, Anna Koperska i Adrian Bartnicki 9 czerwca zmierzyli się z hiperszybkim biegiem 1 Mila rozgrywanym na stadionie AWF.

„SKYWAYRUN”
W sobotę 22 czerwca na lotnisku pod Mińskiem Mazowieckim odbył się niebanalny bieg po jego płycie. Dystans taki akurat, 5 km, wystarczający na wzniesienie się na wyżyny swoich możliwości. Z okazji skorzystał Paweł Czyżkowski i Marysia Rodzik. Paweł prawie otarł się o czas swojej życiówki, mimo, że trasa bez atestu, pełen dystans jednak wyszedł; był zatem zadowolony. Zajął 2 miejsce czas 15:55. Warunki były super, wycisnął z nich wszystko. W nagrodę pojechał do Maca, ale później na piwko nie zostało miejsca. Marysia rozwinęła skrzydła niesamowicie! Mazowiecka, potem Czelendż, postęp goni postęp. A tu?! Urwała 1,5 minuty, nabiegawszy 24:03! Bosko! Taki wynik zmobilizował ją do poważniejszego podejścia i do swoich rozbiegań dorzuci teraz interwały, aby rozwinąć szybkość. Zasłużyła na nowe buty?

„Otwocka Piątka”
Nazwa wskazywałaby, że bieg byłby na piątkę, owszem atmosfera na piątkę z plusem, organizacja biegu do końca jednak taka nie była nawet na pięć minus. Ale ostatecznie bieg fajny, i do tego blisko. Czyżuś niezmęczony nocnym bieganiem po lotnisku zapragnął jednak spontanicznie zmierzyć się z kolejnym dystansem 5 kilometrów . Popierwszym kilometrze zrobionym w czasie 3:10 trzech kolegów za wschodniej granicy znacząco mu odjechała, już oczyma wyobraźni widział, jak kończę ten bieg na ulubionym ostanio 4 miejscu… Na szczęście potem udało mu się dogonić jednego z nich i bezpiecznie dowieźć do mety 3 miejsce.
Czas 16:07, jak warunki pogodowe i start dzień po wieczornych 5 km, jest wielkim LAŁ. Albo przyzwyczaił się już do tej pogody, albo trzeba startować dzień po dniu, albo to zwyczajnie jego sezon:)

„Bieg 1 miła”
W piękną niedzielę 9 czerwca na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się bieg 1 Mila.
Dystans szybki oczywiście na 1609,34 metrów. Bieg był otwarty dla wszystkich- zawodowców i amatorów, choć w ramach niego rozgrywane były Amatorskie Mistrzostwa Polski w biegu na milę. Nasi zawodowi amatorzy pocisnęli! Piotr Podstawka pokonał milę w 4:42, Ania w 6:31, najmłodszy nasz zawodnik Adrian Bartnicki 4:35! Jeju średnie tempo mu 2:49… Sama impreza zorganizowana z rozmachem,jednak w seriach było zbyt dużo biegaczy. O ile w początkowych seriach stawka szybko się rozciągała to w ostatniej bardzo przeszkadzało to w uzyskaniu dobrego wyniku.

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.