19 września (sobota) przy słonecznej pogodzie odbył się kolejny bieg z cyklu 2 Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych, którego organizatorem jest Miński Klub Biegacza Dreptak.

Na starcie do biegu poprzedzonego rozgrzewką poprowadzoną przez instruktorów ze Studia Fit&Joy stanęła 113 osobowa grupa amatorów i pasjonatów kameralnych biegów przełajowych. Punktualnie o godzinie 10:00 z bieżni stadionu MOSiR wystartowali biegacze do kolejnej porcji biegowych zmagań. Mężczyźni mieli do pokonania malowniczą trasę biegnącą przez lasy leśnictwa Stankowizna o długości około 10.2 km, natomiast kobiety 6.5 km. Zwycięzcą drugiej odsłony tegorocznego cyklu Grand Prix został Maciej Badurek, który z wynikiem 34:20 ustanowił nowy rekord męskiej trasy Grand Prix. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Kasia Kulma-Truszczyńska reprezentująca MKB Dreptak. Zwycięzcy otrzymali talony do salonu sportowego Fansport oraz upominki ufundowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim.

Dla wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek oraz pyszna lemoniada serwowana przez firmę DietoStrefa. Bardzo cieszy nas fakt, że Jesienne Grand Prix organizowane przez MKB Dreptak spotyka się z tak ciepłym odbiorem i cieszy się sporym zainteresowaniem wśród amatorów leśnych ścieżek biegowych.

Tym razem gorące podziękowania należą się Grupie Medycznej z OSP Ładzyń, która dziś musiała interweniować. Jedna z uczestniczek biegu zemdlała w okolicy „najstarszej sosny” ale dzięki szybkiej i sprawnej organizacji pomoc medyczna została udzielona na czas.

Obecnie po dwóch biegach Grand Prix sklasyfikowanych jest 145 biegaczy. Kolejna odsłona Grand Prix już 03 października. Zapraszamy już dziś.

Poniżej przedstawiamy nieoficjalne wyniki. Do klasyfikacji wiekowej uwzględniono osoby, które ukończyły dwa biegi. Zawodnicy klasyfikowani w pierwszej trójce Open (kobiety i mężczyźni) nie są uwzględniani w kategoriach wiekowych – miejsca nie dublują się. Wszelkie uwagi dotyczące wyniki prosimy kierować na adres: mkbdreptak@autograf.pl