W trzecią sobotę października odbył się czwarty bieg z cyklu 2 Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych. Był to jednocześnie ostatni bieg z drugiego cyklu Grand Prix, który stanowił podsumowanie dotychczasowym biegowym zmagań organizowanych przez mińskich pasjonatów biegania. Przez dwa jesienne miesiące – wrzesień i październik – kompleks leśny należący do Nadleśnictwa Miński, położony na terenie leśnictwa Stankowizna stanowił obiekt zmagań sporej rzeszy biegaczy, którzy w pocie czoła, z zapałem, zaangażowaniem oraz z uśmiechem na ustach walczyli o jak najkorzystniejszy bilans końcowy w Grand Prix. Przed startem do ostatniej edycji biegów sklasyfikowanych na liście startowej było 145 zawodników. Na linii mety do ostatnich, lekko deszczowych – jesiennych zmagań stanęło przeszło 130 zawodników. W tym dniu nie było spekulacji oraz analiz matematycznych – wszyscy pragnęli pobiec jak najszybciej i najlepiej. Najszybszym w tych ostatnich zmaganiach okazał się sympatyczny reprezentant MKB Dreptak Zbigniew Lamparski, który ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji końcowej. Wśród kobiet przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Magdalena Pawlak (Biegacz Cegłów), zapewniając sobie niezaprzeczalny tryumf w klasyfikacji końcowej. Pozostali zawodnicy toczyli zacięty bój o jak najlepsze wyniki w klasyfikacji końcowej a tym samym o najkorzystniejsze miejsca na „pudle” i atrakcyjne upominki.

Na zakończenie wrześniowo-październikowych przełajowych zmagań organizatorzy przygotowali dużo niespodzianek. Dreptaki zadbali o zadowolenie i zaspokojenie potrzeb jak największej grupy biegaczy. Tradycyjnie dla wszystkich uczestników biegów na mecie czekała woda oraz drożdżówka. W trakcie oczekiwania na wyniki końcowe oraz ceremonię zakończenia biegów na uczestników czekała gorąca herbata, kawa oraz pyszny żurek.
Podczas wręczenia nagród obecni byli przedstawiciele organizacji wspierających: Andrzej Ryszawa (Urząd Miasta w Mińsku Mazowieckim), Robert Milewski (Nadleśnictwo Mińsk), Seweryn Adamczyk (Gabinet Rehabilitacyjny Osteomedica) oraz Ewelina Kaska-Łobodowska (Studio Fitness Fit&Joy).

Zwycięzcami w klasyfikacji końcowej 2 Jesiennego Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych w kategorii open kobiety została Magdalena Pawlak (Biegacz Cegłów), drugie miejsce przypadło Karolinie Lewandowskiej a trzecie miejsce reprezentantce MKB Dreptak Kasi Truszczyńskiej. Wśród panów od początku do końca prowadził Artur Jabłoński (Dream Run) i to jemu przypadło najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasowali się Zbigniew Lamparski i Łukasz Lemanowicz. Obaj to wychowankowie MKB Dreptak. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Wyniki końcowe w kategoriach wiekowych wyglądają następująco:

KOBIETY:

K-16 (1. Paulina Zatorska, 2. Klaudia Duszczyk, 3. Monika Słodownik)

K-20 (1. Izabela Lemanowicz, 2. Elwira Pachacz, 3. Agnieszka Nowosielska),

K-30 (1. Ewelina Kaska-Łobodowska, Katarzyna Nowicka, Kinga Kołodziejczyk),

K-40 (1. Agnieszka Chojecka, Ewa Koper, 3. Aldona Szewczyk),

K-50 (1. Bożena Tulej, 2. Małgorzata Pyszel),

MĘŻCZYŹNI:

M-16 (1. Aleksander Żywicki, 2. Piotr Miąsko, 3. Dawid Michalak),

M-20 (1. Piotr Sikorski, 2. Łukasz Danielak, 3. Tomasz Szczepaniak),

M-30 (1. Wojciech Chrapek, 2. Marek Czyżowski, 3. Mariusz Murawski),

M-40 (1. Krzysztof Piętka, 2. Michał Michalak, 3. Krzysztof Michalak),

M-50 (1. Dariusz Król, Zbigniew Koper, Janusz Wieczorek),

M-60 (1. Krzysztof Wycisłowski, 2. Czesław Czmoch, 3. Said Bouchiker).

Zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz upominki od sponsorów. Pozostali otrzymali dyplomy oraz upominki. Najstarszym zawodnikiem biegów został Jerzy Jarzębski, który otrzymał pamiątkowy puchar.

Na koniec odbyło się losowanie przeszło czterdziestu atrakcyjnych nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników biegów.

II Jesienne Grand Prix Mińska Mazowieckiego w Biegach Przełajowych zostało dofinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

Podziękowania za pomoc oraz wsparcie należą się także dla:

1) Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim,

2) Nadleśnictwa Mińsk

3) Biura Rachunkowego Tania Rachunkowość

4) Archiwa Mazowieckie

5) Tworzenie Stron Internetowych – Boria – Joanna Węglińska

6) Studio Fitness Fit&Joy

7) Gabinet Rehabilitacyjny Osteomedica

8) Catering Dietetyczny – DietoStrefa

9) Grupa Medyczna OSP Ładzyń

10) Wolontariuszom z ZHP Mazowsze Mińsk Mazowiecki

Szczególne podziękowania należą się także członkom MKB Dreptak za pomoc w organizacji i przebiegu biegów.

Wstępne wyniki:

OPEN WOMEN – 17-10-2015

OPEN MEN – 17-10-2015

KATEGORIE

Generalna klasyfikacja

Zapraszamy również do obejrzenia relacji filmowej z ostatniego biegu Grand Prix

Część I: https://www.youtube.com/watch?v=65etnaA5gKw
Część II: https://www.youtube.com/watch?v=ayTqXEe9BQQ
Część III: https://www.youtube.com/watch?v=qsftQ8u9054

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.