W sobotę 15 lutego w Stoczku Łukowskim odbyła się jubileuszowa dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Biegu „Grzmią pod Stoczkiem Armaty”. Początki biegu sięgają roku 2001 to w tym roku odbył się pierwszy bieg, który corocznie jest rozgrywany dla upamiętnienia zwycięskiej Bitwy pod Stoczkiem. Do roku 2010 bieg był rozgrywany na dystansie ok. 11 km, natomiast od 2011 roku trasa biegu jest niezmienna i liczy sobie ok. 10 km i rozpoczną startem sprzed Urzędu Gminy Stoczek Łukowski a następnie odcinkiem asfaltowym z delikatnym podbiegiem do wsi Zabiele, następnie kieruje się polnymi drogami do m. Izydory i mija dworek Izydory oraz Dwór Zgórznica od tego miejsca ponownie ulicą z podbiegiem prowadzi pod Urząd Gminy. Uczestnicy pokonują w/w pętle dwukrotnie. Tegoroczna jubileuszowa edycja zgromadziła na starcie rekordową liczbę uczestników reprezentujących takie miejscowości jak np.: Brześć, Siedlce, Warszawa, Mińsk Mazowiecki, Puławy, Ryki, Żelechów, Biała Podlaska, Tomaszów Mazowiecki, Otwock, Łuków, itp., itd. W sobotę na starcie nasz klub reprezentowali: Tomek Szeląg, Sławek Toporowski oraz Mirek Sujak. Głównym celem naszych zawodników nie była walka o wyniki lecz start rekreacyjny/treningowy oraz podtrzymanie tradycji uczestnictwa biegaczy naszego klubu w tym bardzo ważnym na biegowej mapie Polski biegu. Start biegu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Józefa Dwernickiego przez delegację pracowników Urzędu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski a następnie na wystrzał armatni punktualnie o godzinie 12:00 na trasę wyruszyło 214 zawodników i zawodniczek.
W kategorii kobiet open biegu zwyciężyła Iwona Oleksiak z czasem 44:07, drugie miejsce Monika Osińska z Łukowa czas 44:19 a trzecie Karolina Lewandowska z Gamratki z czasem 44:44. Natomiast w kategorii mężczyzn zwyciężył w biegu Paweł Młodzikowski z Adamowa z czasem 32:24, drugi był na mecie Kamil Młynarz z Łęcznowoli z czasem 32:45 a trzecie reprezentant Międzyrzeca Podlaskiego Jacek Chruściel z czasem 33:02.
Nasze wyniki:
Mirek Sujak czas 45:11 miejsce 62 open oraz 9 w kategorii wiekowej;
Sławek Toporowski czas 48:55 miejsce 96 open oraz 17 w kategorii wiekowej;
Tomek Szeląg czas 48:57 miejsce 97 open oraz 18 w kategorii wiekowej.

 

Wyniki biegu

 

Każdy z uczestników otrzymał w pakiecie startowym koszulkę techniczną dedykowaną jubileuszowej edycji biegu, produkty spożywcze regionalnej firmy: Stoczek Natura Sp. z o. o.. Po biegu na mecie uczestnicy otrzymali pięknie odlany medal z podobizną głównego bohatera bitwy gen. Dwernickiego, historyczną armatą Bitwy pod Stoczkiem oraz oznaczeniem jubileuszu XX edycji biegu. Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na gorący posiłek.
Gratulacje dla Organizatorów biegu.

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.