29 sierpnia na trasę Tour de Zbój powrócił cykl biegów stworzonych przez biegaczy dla biegaczy. Zawodnicy spotkali się w ostatni weekend wakacji w Niedzicy,  na starcie letniej edycji UltraJanosika. W tym roku biegacze zmierzą się na siedmiu dystansach poprowadzonych przez najbardziej malownicze szlaki Pienin Spiskich, Tatr Bielskich oraz Jeziora Czorsztyńskiego.

Do wyboru szybka „Ledwo Dycha” dla bardziej wytrwałych, lecz lubiących twardo stąpać po ziemi „Janosik półmaraton” lub z widokiem na Gorce i Babią Górę 23 km „Wartko Maryna”. Jeszcze nie ultra, ale już porządniejszy wycisk  to 35 km „Zbójnicka Śleboda”, a dalej to już konkret. Trochę więcej niż maraton czyli 55 km „Spiskiej Pętli” – w sam raz  na debiut w świecie ultra. Na oswojonych z dłuższymi dystansami czeka „Pomsta Janosika”  80 km wprowadzenie, a zarazem przygotowanie do koronnej konkurencji 110 „Legendy Janosika”.

UltraJanosik to impreza biegowa, której sekret, a zarazem potencjał ukryty jest po prostu w pięknie gór. Urokliwie krajobrazy, wymagająca trasa, ale i bardzo przystępne limity czasów  powodują, że jest to z jednej strony wymarzone miejsce na debiut dla tych wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, nie tylko na dystansach ultra. Z drugiej zaś przyciąga biegaczy szukających wyzwań i ostrej rywalizacji w górskim wydaniu. Tegoroczna edycja UltraJanosika miała także szczytny cel. Zebrane środki finansowe zostały przekazane na budowę przedszkola w Dursztynie. W tym bardzo trudnym zarówno fizycznie oraz psychicznie biegu udział wziął Tomek Kuciński,  ultra szalony biegacz mińskiego Dreptaka.

 

https://tourdezboj.com/ultrajanosik/

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.