W ubiegły weekend w całej Polsce odbyło się wiele biegów dla osób zakochanych. Większość Dreptaków uczestniczyło w lokalnej imprezie biegowej, gdzie wybiegali ukochanym trasę z napisem Love. Ale jak wiadomo to połówka jest dobra na wszystko, najlepiej jak jest zimna, zatem reprezentantów Dreptaków nie mogło zabraknąć na Icebug Winter Trial:-) Trasa biegu nie była łatwa. 21 km. Śnieg. Chłód. Brrr. Dobrze, że zarówno Mirek, jak i Gosia mieli ze sobą swoje drugie połówki J heart.

Relacja Mirka Sujaka (Icebug Winter Trial – Nowy Targ – 13.02.2016)

W sobotę 13 lutego 2016 roku miała miejsce III edycja biegu górskiego Icebug Winter Trial, który rozgrywany był w masywie Turbacza ( 1310 m n. p. m.) najwyższego szczytu pasma Gorców.

Na bieg ten udałem się wspólnie z Gosią. Zawodnicy startujący w Icebug Winter Trial mieli do wyboru 3 trasy: 21 kilometrowy bieg górski, 11,5 kilometrowy bieg górski i 6 godzinną imprezę na orientację. Ja z uwagi na to, że bieg ten potraktowałem jako jeden z elementów przygotowań do Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego na dystansie 53 km w dniu 12 marca 2016 r. wybrałem dystans 21 km z sumą przewyższeń ponad 1000 m, natomiast Gosia dystans 11,5 km z sumą przewyższeń ponad 610 m. Wycieczkę biegową rozpoczęliśmy już w piątek zapoznając się z warunkami jakie będą nas czekać na trasie biegu i tutaj ogromne zaskoczenie, zima w Gorcach dopisała w postaci ok. 30-40 cm świeżego śniegu, który zdążył spaść w noc poprzedzającą nasz przyjazd do Nowego Targu. Start do biegu na wszystkich dystansach miał miejsce przy Dolnej stacji wyciągu stacji narciarskiej Długa Polana. Trasa wiodła przez pierwsze dwa km zaśnieżoną drogą asfaltową Oleksówki, a następnie zaśnieżonym żółtym szlakiem turystycznym na Turbacz i powrót szlakiem zielonym. Na finiszu stromy i śliski zbieg wzdłuż stoku narciarskiego Długa Polana. W biegach było wszystko, przewyższenia, śnieg i długie podbiegi czyli to co dało się nam najbardziej we znaki. Zresztą spójrzcie na profile tras poniżej:

Trasa biegu – 21 km Icebug Winter Trial

Trasa biegu – 11.5 km Icebug Winter Trial

W biegach łącznie wystartowało około 500 zawodniczek i zawodników w większości reprezentujących górskie regiony Polski.

Wynik, który uzyskałem w biegu 2:21:01 i miejsce 89 w klasyfikacji Open biegu. Gosia natomiast z wynikiem 1:38:41 zajęła miejsce 69 w klasyfikacji Open.

Pełne wyniki – Icebug Winter Trial

Ogólnie bardzo udany wyjazd na bieg górski. Pogoda dopisała, a jakie były widoki z trasy biegu popatrzcie na zdjęcia.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.