Bieganie uczy pokory, Maraton uczy jej podwójnie. 9 kwietnia Zbigniew Lamparski wziął udział w 3 PZU Maraton Gdańsk. Bieg rozgrywany był na ulicach największego miasta trójmiejskiej metropolii. W zawodach z dystansem maratonu zmierzyło się 2375 zawodników. dla podkreślenia rangi zawodów warto wspomnieć, że Gdańsk Maraton został wybrany najlepszą imprezą na dystansie królewskim zajmując pierwsze miejsce w 2015 i 2016 r. Morska bryza i wspaniałe krajobrazy są walorami na całej trasie biegu. Trasa prowadziła na molo w Brzeźnie, urokliwy Park im. R.Reagana w Jelitkowie z jego malowniczymi alejkami, we wnętrza Europejskiego Centrum Solidarności, Plac Solidarności wraz z historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej, Stare Miasto wraz z ul. Długą i Fontanną Neptuna, Nowoczesną Halą Widowiskowo- Sportową Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu, nowoczesne Centrum Konferencyjne AMBEREXPO czy uznawany za najpiękniejszy w Europie bursztynowy Stadion Enegra Gdańsk.

Zbyszek popełnił piękną życiówkę. Dołączył do grona biegaczy, który łykają  dystans 42 km i 195 m poniżej 3 godzin a dokładnie 2 g 51 min 00s.

Tekst w opracowaniu o wpis Zbigniewa Lamparskiego i zdjęcia z FB Lampart biega.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.