Super Maraton  Stulecia

W przeddzień masowych biegów niepodległości na warszawskiej AWF został rozegrany Super Maraton Stulecia dla uczczenia setnej rocznicy przyjazdu Józefa  Piłsudskiego do Warszawy.

Bieg rozgrywany był na atestowanej pętli 1535 m 89 cm. Żeby być sklasyfikowanym można było przebiec 20-30-40-50-60-70-80 lub 90 km w limicie 12 godzin.  Najlepsi pokonywali  całe 100 km czyli 65 okrążeń. Impreza miała także rangę  mistrzostw polski w biegu na 100 km dzięki czemu można było spodziewać się wartościowych wyników sportowych. Super Maraton Stulecia był także częścią projektu Polskie Himalaje. W ramach tego projektu w stolicy Nepalu Katmandu odbył się podobny supermaraton poświęcony pamięci polskim himalaistom, którzy na zawsze pozostali w górach.

Punktualnie o godz. 8 wystartowaliśmy . Czas upływał mi na kręceniu kolejnych kółek. Co jakiś czas widziałem plecy najlepszych zawodników którzy mnie dublowali. Nie przejmowałem się jednak tym. Starałem się trzymać swoje tempo . W końcu nadrzędnym celem było zaliczenie stówki…Biegło mi się bardzo dobrze . Dwa maratony przebiegłem ciągiem bez podchodzenia. Niestety później tempo spadło  i pojawił się kryzys. Rywalizację zakończyłem pokonując 64  okrążenia czyli 98,4 km. Zabrakło 1 okrążenia do pełni szczęścia. Zgodnie z regulaminem zostałem sklasyfikowany na dystansie 90 km.

Tytuł Mistrza Polski kobiet zdobyła tegoroczna zwyciężczyni ŁUT 150  Małgorzata Pazda Pozorska uzyskując czas 8:05:38. Wśród panów tytuł obronił Piotr Stachyra. Zawodnik dopingowany przez swojego trenera i Wandę Panfil, ponownie został mistrzem Polski, przekraczając linię mety z rezultatem 7:09:23.