Widzieliście już jak rodzinnie Dreptaki „bawioooo się wieczorowooo poro” na afterparty, a teraz trochę o Biegowym Święcie. Zaskoczyła nas ta Mazowiecka 5 i 15. Spodziewaliśmy się upału. Spodziewaliśmy się żaru tropików. A to jedynie atmosfera była gorąca. Wynikiem są życiówki, delikatnie opalone noski, czerwone ramiona. Warunki prawie wymarzone, bo jednak trzeba było zmierzyć się z wiatrem. Ale jak to Dreptaki – na wybiegu – zaprezentowały się mistrzowsko.

Prócz tego tytułowego wybiegu nasi klubowicze pracowali w pocie czoła w biurze zawodów, wsparli jego pracę ale także wspierali pracę Dyrektora trasy biegu. Zaangażowanie w bieg było duże. W biurze zawodów w pocie czoła pracowali Kasia Truszczyńska, Iza Wesołowska i Krzysztof Wycisłowski. Natomiast Mirek Sujak dzielnie pracował przy oznakowaniu trasy biegów. Działa to w dwie strony. Jak MOSiR nam, tak my MOSiR-owi. Prócz samego biegania, dajemy też z siebie. Na trasie nasi klubowi koledzy i koleżanki zapewnili niesamowity doping, a indywidualną wręcz oprawę miała 15. Anna Koperska z Piotrem Podstawka dali czadu. Ich transparenty podnosiły z kolan. Jola Bartnik, Gosia Sujak , Edzio Dąbek dziękujemy, że byliście, dużo dała nam wasza obecność i ciepłe słowa; na 15 do kibicowania przyłączył się także i Adam Kubiak. Oj dawno nie mieliśmy takiej mobilizacji. Ogromnie, ogromnie nas to cieszy. To tak pokrótce tytułem wstępu.

Zacznijmy od Mazowieckiej Piątki. Dzikie tłumy Dreptaków. Rozanielone miny. Błędny wzrok. Apetyt na życiówki. Można było powalczyć. Można było zaryzykować. Jak wspominaliśmy – pogoda dawała możliwości. Czy to wykorzystaliśmy?

5 Mazowiecka Piątka

Dystans 5 km:

Podstawka Piotr

Czas 16:36 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 9/4/-

Patrząc na czas. Imponujący. Teoretycznie 2 sekundy szybciej niż tegoroczna Wiązowska 5. Jednak wolniej niż ubiegłoroczna Mazowiecka. No coś nie zagrało. Nie stawiajcie jeszcze krzyżyka i nie przekreślajcie go. Bo zobaczycie już niedługo jak zagra ta melodia. Rozstąpią się niebiosa, zatrzęsie ziemia i pęknie to 16 z przodu jak nic!!!

Bartnicki Adrian

Czas 17:02 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 10/2/-

Młody świeżo po Maturach, do lipca jeszcze się trochę postresuje wynikami. Nie mógł w pełni oddać się treningom. Na biegu Konstytucji nalatał 11 sekund szybciej. Ale wynik wystarczył aby zająć 2 miejsce w kategorii.

Piotrowski Mariusz

Czas 17:24 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 15/6/3

Nasz wojownik zaszalał. Ale jak mawiają: kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Być przed Kenijczykami choć przez chwilę – bezcenne. Panterek zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Mińska Mazowieckiego.

Truszczyński Radosław

Czas 19:04 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 38/14/-

Radzio pobiegł 26 sekund szybciej niż w ubiegłorocznej edycji. Ale jego kolejna życiówka urodzi się niebawem. Tak, tak niedługo Radek ponownie zostanie tatusiem. I to jest życiówka, a nie jakieś tam pitu pitu trzy sekundy, czy pincet.

Zduńczyk Sławomir

Czas 19:10 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 41/9/8

Ciut gorzej niż Bieg SGH, ale i warunki było trudniejsze. Niby dobrze się biega na swoich śmieciach, ale i presja podwójna.

Sujak Mirosław

Czas 19:44 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 44/7/9

Mirek jest fenomenalnym facetem. Przeróżne dystanse w jego wykonaniu są oszałamiające. Ale ten wynik 19:44 na 5 km to wielkie WOW. Był to jego 3 start w Mazowieckiej Piątce i 18 sekund urwane z wyniku z 2017.

Smutek Karol

Czas 20:25 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 53/19/-

Karol na starcie dopingował dziewczyny. Uśmiechnięty, radosny i wyluzowany. Zarażał optymizmem. I to wszystko przełożyło się na bieg urwał 31 sekund z wyniku z 2018.

Wicik-Kowalczyk Aleksandra

Czas 21:10 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 14/6/1

Miała wielkie aspiracje a jestem „Madką Bombelka” … na zasiłku. Ale w końcu internet się o nią upomniał. Będzie błyszczeć, będzie fejm udało jej się wywalczyć Mistrzostwo Mińska Mazowieckiego. Czas 21:10. Dwie minuty szybciej niż w 2018.

Milewski Andrzej

Czas 21:23 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 66/25/14

Wielki powrót Dzieja! Marudkował. Biegiem był trochę rozczarowany. Mieli z Olko umówione sygnały szczególne. Ale jakoś coś nie zatrybiło, nie mógł się poderwać do biegu jak planował. Ale to i tak 30 sekund szybciej niż rok wcześniej. W każdym razie koszulka Dreptaka na nowo w użyciu i mobilizacja jest.

Nalazek Mikołaj

Czas 21:24 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 67/8/-

Miki absolutnie czasu na takie bieganie jakie by chciał uprawiać nie ma. Ale sentyment do tego biegu nie pozowoliłby nie wystąpić w barwach klubu.

Koper Zbigniew

Czas 21:26 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 68/11/-

Szczególnie cieszy powrót na biegowe ścieżki takiego zawodnika jakim jest Zbyszek. Mamy nadzieję, że kontuzje daleko zostały już w tyle.

Koperska Anna

Czas 22:55 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 20/3/-

Miała plan. I go zrealizowała. Pękło to co miało pęknąć. W każdym razie wyglądała jak zwykle obłędnie. Aż dziwne, że żaden biegowy magazyn się nie upomniał o nasze Dreptaczki! 3 miejsce w kategorii wiekowej. JEST MOC!

Solecki vel Szymański Mirosław

Czas 22:48 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 93/22/-

Mirek powoli powoli wraca do biegania. Trochę skupił się na innych sferach życia, stara się i biegać, i popływać, poćwiczyć na siłowni. Mazowiecka była sprawdzianem i weryfikacją możliwości, widzi już, że jest potencjał. Ktoś mądry kiedyś pisał o pamięci mięśniowej, to prawda istnieje. Teraz Mirek musi oszlifować ten diament. Kolejny sprawdzian już niebawem.

Łoza Elwira

Czas 23:12 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 21/9/3

Kolejna biegowa mama. Elwira bawi się bieganiem, nie zarzyna treningami, jej to po prostu wychodzi. Stanęła na 3 miejscu w kategorii Mistrzostw Mińska Mazowieckiego. Nie dajcie się zwieść. To prawie jak Mistrzostwa Świata!

Kulma Ewelina

Czas 23:30 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 24/10/4Ona to wiadomo jak na wybiegu. Nie dość, że wszystko zmyślnie do siebie dobrane: podkład, błyszczyk, cienie do powiek, ciuchy, to jeszcze poprawiła życiówkę o ponad 30 sekund.

Wycisłowski Krzysztof

Czas 25:22 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 140/5/29

Rower, bieganie i powtórka bieganie, rower. Facet jest niezniszczalny, zasuwa jak młody dzik. Kondycji może mu pozazdrościć niejeden małolat.

Węgliński Sebastian

Czas 25:47 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 149/57/31

Seba poświęcił się i poprowadził swoją małżonkę w tym biegu. Jako, że to srogi Trenejro – litości nie było!

Węglińska Joanna

Czas 25:47 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 44/12/8

Nogi jak do nieba. Ale w końcu Seba ją przycisnął. UMI SZYBKO BIEGAĆ. Zapewne tak podział tort urodzinowy na 40, wykonany przez Margaret. Tak, tak, czterdzieści lat minęło Aśce!!! I teraz wszyscy razem: Stio lat, sto lat! Także tego – pobiegła jak petarda. Nie dość, że w krótkich gaciach to i numerkiem przyciągała uwagę. Kusicielka. Jak ci faceci mieli robić te życiówki?!

Pachacz Elwira

Czas 26:58 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 59/26/10

Elwira może nie ma zbytnio czasu na bieganie, ale miłość do niego pozostaje. Imprezy w Mińsku by nie odpuściła! Co to, to nie! Jej dzieciaczki także uczestniczyły w tym biegowym święcie.

Kubiak Adam

Czas 27:30 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 178/17/-

Adam jakoś od pewnego czasu nie po drodze ma z tym bieganiem. Ciągle coś. Kondycję i formę utrzymuje jeżdżąc na rowerze. Jak nogi wrócą do sprawności jeszcze nam pokaże! Poza tym w roli kibica jest nieodzowny!

Wieczorek Janusz

Czas 29:02 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 192/9/43

Obecność Janusza na tym biegu była pewniakiem takim, jak to, że niebo jest niebieskie. Pasmo kontuzji i trudy przywracania formy mamy nadzieję już za nim. Nasz weteran powrócił! Uśmiechnięty, radosny jeszcze przed biegiem wspierał młodszych klubowiczów, rozdawał energię i motywował. Świetny gość!

Prócz indywidualnych wyników, wielu życiówek stanęliśmy także na podium w drużynówce. Na ręce Olko wylądował wielki puchar, bo koledzy dżentelmeni pozwolili właśnie jej stanąć na drugim miejscu schodków. Tuż za nią stali nasi mistrzowie w składzie: Piotrek Podstawka, Adrian Bartnicki, Mariusz Piotrowski i Radek Truszczyński. Wszystkie nasze drużyny pokazały klasę.

Wyniki Drużynowe MKB Dreptak:

MKB Dreptak 1 – łączny czas 5 zawodników (4 mężczyźni + kobieta)

Czas 1:31:28 miejsce 2

MKB Dreptak 2

Czas 1:44:01 miejsce 6

MKB Dreptak 3

Czas 1:55:06 miejsce 8

A teraz bieg główny! Bieg z tradycją. Dystans bardzo wymagający. Trasa choć teoretycznie niewymagająca, te zawijaski już po drugim kółku stają się labiryntem, a podbieg wzniesieniem jak Himalaje. Wiecie, wiecie a ryba miała z pięć metrów, opowieści biegaczy i opowieści wędkarzy czasem są tożsame… Na godzinę 12, myk pogoda zaczęła nam kozaczyć. Słoneczko agresywnie zaczęło wyglądać zza chmurek. Wiaterek nie ustał. Jednak heloł to nie był taki skwar jak w 2018 i latach wcześniejszych. Na tym dystansie reprezentacja także mocna i zacna ekipa.

24. Mazowiecka Piętnastka

Dystans 15 km:

Czyżkowski Paweł

Czas 53:17 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 6/3/1

Człowiek napędzany Harnasiem. Człowiek, który na wszystko wyciągnie jakiegoś suchara. Pozornie ma wywalone na wszystko. Pozornie! W bieganie wkłada całą swoją energię. Dzień wcześniej, a w zasadzie 14 godzin wcześniej brał udział w biegu w Iławie, nalatał tam 15:58. Potem na szybko kebab i teleportacja do Mińska. Był za dwoma Kenijczykami, dwoma Ukraińcami i jednym obywatelem Polski. No i wygrana w Mistrzostwach Świata Mińska Mazowieckiego. A i jeszcze otrzymał mikrofalę – może przygotowywać już Harnasia na ciepło.

Tymiński Paweł

Czas 55:03 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 10/6/3

Kuracja antybiotykowa nie podcięła mu skrzydeł! Wynik świetny! Na trasie wsparcie żony i dzieci.

3 miejsce w Mistrzostwach Mińska należało do niego.

Lamparski Zbigniew

Czas 55:36 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 13/8/4

To był jego jubileuszowy start. 15 udział! Czas był drugorzędną sprawą, celem było dobiegnięcie do mety. Za nim pracowity czas i brak regeneracji, ale jak widać nie jest tak źle, jak mówi sam zainteresowany.

Piotrowski Mariusz

Czas 56:47 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 17/12/5

Co to za typ! Spontaniczna 15 i jaki wynik! Mimo, że nogi mocno dostały w kość na piątce, dały jednak radę! Treningi owocują. Znając tego analityka bieg rozłożył już na czynniki pierwsze

Węgliński Sebastian

Czas 1:01:53 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 37/17/6

Jak widać żona go na piątce nie zajechała:-P Seba jak zwykle – klasa!

Wójcik Agnieszka

Czas 1:04:19 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 8/3/-

To był nasz czarny koń w kobiecej odsłonie. Agnieszka mimo, iż niewiele gorzej od jej życiowego wyniku pobiegła świetnie. Jej poprzednia 15 w piekącym słońcu, teraz z kolei wiało, więc ciężko porównać te biegi, w Białej trasa była bardziej płaska, a w Mińsku niepozorne podbiegi mocno wchodziły w nogi.

Sujak Mirosław

Czas 1:06:06 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 69/9/11

24 Mazowiecka Piętnastka to jego 16 start w tym biegu. Wynik z 2018 poprawiony o 12 sekund. Pamiętajcie, że przed tym dystansem pyknął sobie piątkę na rozgrzewkę.

Michalak Michał

Czas 1:06:51 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 76/20/12

Michał wiadomo było, że przyciśnie. Wiatr jakby go bardziej motywował do walki.

Truszczyński Radosław

Czas 1:08:17 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 86/31/-

Radziu kolejny zawodnik który porwał się na obydwa dystanse. No i? Nie liczcie na klęskę! Wyszło mu to dobrze!

Wicik-Kowalczyk Aleksandra

Czas 1:13:09 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 25/13/2

Po kilku latach odważyła się spróbować zmierzyć się z 15. Z poprzedniej życiówki urwała sporo, bo 8 minut. Trochę zabrakło wytrzymałości. Ale wystarczyło aby zająć 2 miejsce w Mistrzostwach Miasta.

Nalazek Mikołaj

Czas 1:14:47 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 134/17/-

Miki nie załamuje się wynikiem. Absolutnie! Pobiegł ze względów sentymentalnych i bawił się świetnie.

Szeląg Tomasz

Czas 1:17:59 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 156/46/-

Co prawda Tomek lubuje się w innym typie biegów, jakoś ten asfalt do końca mu nie leży. Ale nie pobiec w Mińsku, toż to byłby wstyd!

Rodzik Maria

Czas 1:19:58 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 42/19/-

Nasza nowa zawodniczka. Fenomenalny czas. Koszulka Dreptaka to jednak kwadrylion do prędkości i nie ma to tamto.

Krzewski Piotr

Czas 1:21:39 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 184/58/-

Bardzo dobry czas! Gdzie mógł to podkręcał. Przed startem uśmiechnięty i opanowany. Planował co innego, wyszło znaaaaacznie szybciej. Rewelacja!

Kopeć Lidia

Czas 1:22:12 miejsce open/kat. wiekowa/ kat. mieszkaniec Mińsk Maz. – 51/25/5

Lidka jest pracującą mamą malutkiej Liwii. Potrafi godzić te obowiązki. Dom, praca, rodzina. Kiedy wplatamy w to bieganie, jest jeszcze trudniej. Bieg napawał ją stresem, bo nie była zadowolona z przygotowań, nie czuła się pewna siebie, zwyczajnie się bała. Po biegu jej nie przeszło. Jest bardzo wymagająca wobec siebie. Ale powiemy Wam, ten Dzień był jej Dniem, bo to był Dzień Matki. Lidka wyniki przyjdą kiedyś tam, a teraz takie fajne małe fajne kroczki to biegają za Tobą.

Nasza najlepsza drużyna zajęła 2 miejsce w drużynówce! Aaaaale radość! Czyżyś, Tymi, Panter, Lampart i Aga to nasz dream team.

Wyniki Drużynowe MKB Dreptak:

MKB Dreptak 1 – łączny czas 5 zawodników (4 mężczyźni + kobieta)

Czas 4:45:10 miejsce 2

MKB Dreptak 2

Czas 5:36:54 miejsce 6

 

Wyniki:

Wyniki 15 km

Wyniki 5 km

 

 

 

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.