Miński Klub Biegacza DREPTAK oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim zapraszają do udziału w imprezie pod nazwą Ogólnopolskie Biegi Uliczne XX Mazowiecka Piętnastka oraz I Mazowiecka Piątka. Tegoroczna edycja mińskich biegów odbędzie się w dniu 31 maja na placu przy ul. Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim (rondo NSZZ Solidarność) o godzinie 12:00.

W pierwszej edycji tej imprezy, która odbyła się w 1996 roku wystartowało 69 zawodników. Dziś majowe biegi przyciągają kilkuset biegaczy i cieszą się olbrzymim zainteresowaniem.

Majowe biegi są imprezą z tradycjami, a dzięki szczeremu zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz organizacji zbierają pozytywne opinie uczestników, kibiców, zaproszonych gości i mediów.

W ciągu 20 lat impreza ewoluowała, a ten rok jest dla nas rokiem kolejnych zmian. Dokonujemy ich po to, aby naszą imprezę uczynić jeszcze lepszą i sprawić, aby każdy biegacz, zarówno profesjonalista jak i amator, znalazł w naszej ofercie coś dla siebie. W związku z pojawieniem się nowej inicjatywy Grand Prix Traktu Brzeskiego w tym roku zamieniliśmy dystans 10 km na 5 km. Tym posunięciem mamy nadzieję zwiększyć frekwencję biegaczy, a co za tym idzie kibiców, którzy przyjeżdżają wspierać swoich zawodników. Uważamy, iż wpisanie imprezy w przedsięwzięcie o charakterze regionalnym, jakim niewątpliwie będzie w/w Grand Prix, pozwoli jeszcze szerzej promować nas jako organizatorów.

Cykl czterech imprez w które wpisuje się Mazowiecka Piątka to:

 31 maja 2015, Mińsk Mazowiecki, dystans 5 km,

 14 czerwca 2015, Biała Podlaska, Rodzinny Piknik Biegowy, dystans 10 km,

 1 sierpnia 2015, Kodeń, Bieg Sapiehów, dystans 15 km,

 30 sierpnia 2015, Siedlce, Bieg Jacka, dystans półmaraton,

Na siedleckiej imprezie odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród śmiałkom, którzy będą uczestniczyć w naszej wspólnej wędrówce Traktem Brzeskim. Przy Mazowieckiej Piątce, wpisanej na tak szeroko zakrojoną skalę, mamy szansę na zaprezentowanie naszej tradycyjnej „Piętnastki” jeszcze większej liczbie ogólnopolskiej publiczności.

Dodajmy, iż wysiłek wkładany w organizację imprezy jest szeroko komentowany w prasie lokalnej, portalach internetowych. Wszelkie komentarze i uwagi są dla nas inspiracją na kolejne lata do jeszcze lepszego przygotowywania następnych edycji imprezy.

Jako współorganizator tej imprezy uruchomiliśmy nowatorski projekt pn. Sekcja biegowa. W każdy wtorek (stadion Budowlanka) i czwartek (stadion ulica Sportowa) prowadzone są treningi, w ramach których przygotowujemy mińszczan do udziału w tej imprezie. Nasze treningi prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera oraz znakomitego biegacza – członka naszego Klubu.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tej imprezie, do wyboru jednego z dwóch dystansów. Regulamin biegów, trasa oraz zapisy na stronie www.mosir.org.pl

Sławomir Zduńczyk i Robert Smuga

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.