XIII Półmaraton Węgorza – Węgorzewo – 02.05.2017 nie mógł odbyć się bez reprezentantów Dreptaków. Historia biegu sięga 2001 roku. Pierwszym organizatorem Półmaratonu był Cywilno-Wojskowy Klub Sportowy Vęgoria Węgorzewo, natomiast od 2005 roku organizację biegu przejęło Towarzystwo Przyjaciół 1 Mazurskiej Brygady Artylerii. Po 5 latach przerwy tj. od 2013 roku organizację imprezy przejął Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

W łikend majowy jedni z nas wybrali rolujący się pod nogami asfalt, inni woleli pobiec zdala od domu, rozkoszując się cudami natury. Trasa Półmaratonu (21.097,5 m) położona jest pomiędzy najbardziej malowniczymi jeziorami mazurskimi i wiedzie ze Sztynortu  (start spod Pałacu Rodu Lehndorff) następnie poprzez wieś Harsz do wsi Ogonki i dalej ścieżką pieszo – rowerową do Węgorzewa (meta na Placu Wolności). Posiada od 2013 roku atest trasy biegu ulicznego wydany przez PZLA co podnosi rangę imprezy. W ramach Półmaratonu Węgorza rozgrywane są mistrzostwa 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Półmaraton Węgorza rozpoczęty został przybyciem do Sztynortu około godziny 11. Po małym rekonesansie po porcie Drepotaki rozpoczęli rozgrzewkę. Nasz kolega Mirek do ostatniej chwili wahał się, czy wystartować z powodu kontuzji nękającej go od dłuższego czasu. Ale jak to bywa w życiu, trzeba było zacisnąć zęby, bo wiadomo również, że DREPTAKI nigdy się nie poddają. Krzyś bardziej był zainteresowany oglądaniem pałacu królującego na wzgórzu obok linii starty niż rozgrzewką – wiadomo rutyna:-P Godzina 12,00 wystrzał z armaty rozpoczął bieg, a raczej „mordobieg”, Kilka mocnych podbiegów i ciągły wiatr w typie „wmordowind” zrobiły niektórym rachunek sumienia, a raczej biegacza. Czy oby nie pominęło się jednostek treningowych kształtujących wytrzymałość? Kolega Lampart, jak przystało na czempiona kleił czołówkę walcząc oczywiście o wędzonego węgorza. Rafał do 19 -tego kilometra uciekał przed Mirkiem mając nadzieję, że ta kontuzja to nie blef. Niestety dwa kilometry przed metą kolega Mirek wyprzedził go i z minutową przewagą wbiegł na metę na której czekał na nich miły akcent w postaci żonkili od małżonek. A nasza zawsze rozesmiana Jola,  wbiegłana metę z gracją i uśmiechem nr 3 – cieszyła, ze już się skończyło. Oczywiście po biegu przeszli wszyscy do nawadniania.

 

Podsumowiąc – w ramach weekendu majowego w „Półmaratonie Węgorza” uczestniczyła mocna pięcioosobowa reprezentacja naszego Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak:

 

Lamparski Zbigniew                czas     1:18:54            miejsce open/kat.         15/2

Sujak Mirosław                       czas     1:37:04            miejsce open/kat.         141/7

Kłosiński Rafał             czas     1:38:19            miejsce open/kat.         154/13

Wycisłowski Krzysztof czas     1:50:20            miejsce open/kat.         243/5

Bartnik Jolanta             czas     2:00:28            miejsce open/kat.         333/4

 

Sklasyfikowano 442 zawodniczek i zawodników – wyniki: http://www.osir.wegorzewo.pl/files/Daro/5260.pdf

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.