Hołdując temu temu powiedzeniu, czwórka naszych zawodników zamiast błogiego lenistwa wybrała się na obóz biegowy do Szklarskiej Poręby, uznawanej za mekkę polskiego biegania. Mariusz Piotrowski, Mirosław Solecki Vel SzymańskiPaweł Czyżkowski i Zbigniew Lamparski, bo o nich mowa, przez ponad tydzień, pod okiem trenera Wojciecha Kopcia (http://wojciechkopec.pl/), zgłębiali tajniki biegania i szlifowali formę pod jesienne starty.

Nie było lekko ale obóz biegowy to nie przelewki, kilometraż dochodzący do 200 km w ciągu niespełna 9 dni mówi sam za siebie. Przeciętny dzień to dwa treningi biegowe plus ćwiczenia uzupełniające. Urozmaicony grafik sprawiał, że nie można było się nudzić. Wycieczki biegowe, treningi tempowe, ćwiczenia na płotkach czy z piłkami lekarskimi to tylko część atrakcji zafundowanych przez trenera.

Pomimo nakładającego się zmęczenia wszyscy dzielnie znosili trudy treningu. Z pomocą przychodziły nam zabiegi regeneracyjne: sauna, masaże i kąpiele w pobliskim strumieniu. Wieczorami znajdowaliśmy też chwilę wytchnienia podczas rozmów przy „izotoniku” 🙂

Mimo ogromnego zmęczenia wszyscy wrócili w dobrych humorach, z poczuciem sumiennie wykonanych treningów. Wierzymy, że solidnie przepracowany obóz zaowocuje nowymi życiówkami w zbliżającym się okresie startowym.

         ~PC

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.