Z początkiem roku już nie pozostawiliśmy Wam złudzeń. Było pewne, że w 2020 zabiegniemy jeszcze dalej. Już w połowie stycznia cieszyliśmy się z sukcesów osobistych naszych zawodników w Ełckiej Zmarźlinie, czy Biegu Noworocznym w Parku Skaryszewskim. A tu już kolejne fantastyczne wyniki, które padły podczas Biegu Chomiczówki i Biegu o Puchar Bielan. Trzecia niedziela stycznia dla biegaczy to data bardzo bliska sercu – wtedy w ramach tradycyjnej inauguracji nowego roku biegowego większość zawodników melduje się na starcie Biegu Chomiczówki i Biegu o Puchar Bielan, które rozgrywane są jednego dnia, zaraz po sobie. W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała i obyło się bez mrozu – do którego Bieg Chomiczówki zdążył już nas przyzwyczaić. O godzinie 10:00 wystartowali uczestnicy biegu na 5 kilometrów, a godzinę później na trasie zameldowali się biegacze zmagający się z dystansem 15 km. Co ciekawe, z jednym numerem startowym można było wystartować w obu biegach, jeśli ktoś czuł się na siłach – i tradycyjnie tego typu odważnych nie zabrakło i podczas 37. edycji. Nasz klub reprezentowali: Ania Postawka i Marcin Białożyński w biegu Bielan oraz Paweł Czyżkowski, Paweł Tymiński i Mariusz Piotrowski w Biegu Chomiczówki.

Bezapelacyjnym bohaterem odcinka jest Panter. Pewne zawirowania na trochę wyrzuciły go z biegowej ścieżki, którą dopiero co odnalazł na nowo. Po według niego nieudanych kilku startach w końcu natrafił na dzień konia! Gratulujemy! A co ma sam do powiedzenia? Piotrowski Mariusz – Przełamanie, tak mogę określić Bielański Bieg Chomiczówki. Na 15 km trasie nabiegałem nowy rekord życiowy – 54.36 netto. Poziom biegu w tym roku był bardzo mocny. Startowała duża liczba szybkich biegaczy, było z kim biec i kogo gonić. Dokładnie nie wiedziałem w jakiej formie jestem. Nie biegałem żadnego tempa. Trening mój polegał głownie na bieganiu treningu zabawy biegowej , parę biegów krótkich BC2, cross, podbiegi, ćwiczenia na siłowni 2 razy w tygodniu (…) W biegu Bielan wystartował niezastąpiony Biały – Marcin Białożyński – 00:18:51. W biegu debiutowała już Anna Podstawka:) choć tak naprawdę jeszcze pod panieńskim nazwiskiem. Anna już niedługo zaczyna nową karierę biegową na enduhubie:) Ania Podstawka (z domu Koperska) 00:22:22.

Ponadto w  biegu Chomiczówki Paweł Czyżkowski uzyskał czas 00:51:28 (po biegu powiedział, że biegło się ciężko a dwie „agrafki” na każdej pętli wybijały z rytmu, jednak jak na początek sezonu jest zadowolony z wyniku). Paweł Tymiński pobiegł jak twierdzi „na tyle, na ile byłem przygotowany” i linię mety bielańskiej piętnastki ukończył z czasem 00:52:25.

Gratulacje dla wszystkich Dreptaków.

 

Strona biegu: https://biegchomiczowki.eu/

Zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/RunFoto2017/photos/?ref=page_internal

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.