W sobotę 18 lipca w Szklarskiej Porębie odbył się już 3 Półmaraton Wielka Pętla Izerska. Wielka Pętla Izerska to pomysł wyczynowych zawodników wielokrotnych reprezentantów naszego kraju: Marka Deputata, Darka Kruczkowskiego, Piotra Rostkowskiego, Darka Jurkowskiego oraz Stanisława Zawoła.  Charakterystyka i położenie trasy półmaratonu sprawiają, że jest ona idealna do budowania formy biegowej, o czym świadczy obecność na niej wielu znanych zawodników z kraju i zagranicy. W tegorocznej już 3 edycji półmaratonu na starcie stanęło ponad 800 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy min. Ukrainy, Niemiec i Irlandii. Prognozy pogody na sobotnie przedpołudnie zapowiadały bardzo dużo słońca oraz 40 stopniowe upały. Pogoda ta w zestawieniu z bardzo trudną technicznie trasą biegu która przebiegała po kamienistych szlakach Gór Izerskich w okolicach Szklarskiej Poręby spowodowała, że półmaraton ukończyło 786 zawodniczek i zawodników. Wśród mężczyzn zwyciężył reprezentant Ukrainy Bogdan Semenowicz z czasem 1:13:44 będący nowym rekordem tej trasy. Natomiast wśród kobiet już po raz 3 zwyciężyła Anna Ficner z czasem 1:29:07. W stawce zawodników biorących udział w półmaratonie obecni byli reprezentanci Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak w składzie:

Piotrowski Mariusz                czas     1:38:12            miejsce open/kat.        43/16

Czyż Paweł                            czas     1:45:54            miejsce open/kat.        101/47

Ludkowski Mariusz               czas     1:57:50            miejsce open/kat.        267/69

Sujak Małgorzata                   czas     2:20:46            miejsce open/kat.        105/26

Ludkowska Urszula               czas     2:33:43            miejsce open/kat.        145/39

Start w Półmaratonie Wielka Izerska Pętla był dla naszych reprezentantów finałem wspólnego klubowego wyjazdu treningowo-turystycznego do Szklarskiej Poręby. Mariusz z Pawłem odbywali treningi na trasach biegowych z których korzystają reprezentacje krajowe w biegach. Poza startem i treningami biegowymi w planie wyjazdu były szlaki turystyczne położone w Górach Izerskich oraz te położone w Karkonoszach. W dniu 17 lipca w składzie: Mirek i Gosia szlak: Szklarska Poręba – Szrenica – Łabski Szczyt – Wielki Szyszak – Śnieżne Kotły – Szklarska Poręba o długości ok. 20 km natomiast w niedzielę 19 lipca w składzie: Mariusz, Mariusz, Adriana, Ula, Gosia, Mirek, Paweł szlak: Karpacz- Śnieżka – Słonecznik – Przełęcz Karkonoska – Wielki Szyszak – Śnieżne Kotły – Szklarska Poręba o długości ok. 28 km.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.