W sobotę 12 marca w miejskim Parku Dernałowiczów miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Ekipa Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak brała udział w nagrywaniu spotu reklamującego kolejną edycję biegu Wings for life – polskiej edycji imprezy biegowej o światowym zasięgu pn. Wings for life World Run. Głównym aktorem tego wydarzenie był doskonale znany mińskim biegaczom Jurek Skarżyński (czołowy polski maratończyk, reprezentant Polski, trener, autor książek dla biegaczy). Zdjęcia do najnowszego spotu prowadzone były także w okolicy przejazdu podziemnego (kolejowego) Mińsk-Siedlce w miejscowości Targówka, wzdłuż trasy asfaltowej biegnącej obok torów na odcinku Anielina-Targówka oraz w okolicach ścieżki rowerowo-spacerowej (Mińsk Mazowiecki – Huta Mińska) i trwały od godziny 10:00 do 15:00. Na koniec nagrania z ust producenta otrzymaliśmy gorące podziękowania za udział w nagraniu a także wykazaną cierpliwość i wzorowe stosowanie do poleceń reżysera. Należy przyznać, że to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla biegaczy z mińskiego Dreptak, znakomita reklama Klubu, miasta Mińsk Mazowiecki a także kolejny sukces medialny Dreptaka, tym razem o znaczeniu krajowym. Niebawem spot z naszym udziałem ukaże się w telewizji. W nagraniu udział wzięli: Aga Nowosielska, Elwira Pachacz, Ewelina Majszyk, Dorota Brześkiewicz, Joanna Węglińska, Małgorzata Krepowicz, Zbyszek Lamparski, Mariusz Piotrowski, Rafał Gorczyca, Piotrek Sikorski, Kamil Onisk, Łukasz Czerwiński i Sławek Zduńczyk.

Wings for Life World Run to bieg, który może ukończyć każdy. Nie ma konkretnego dystansu jaki należy przebiec. To jaką odległość w nim pokonasz zależy tylko od Ciebie. Punktualnie o godzinie 11:00 UTC (13:00 czasu polskiego) biegacze wyruszają na 34 trasy na całym świecie. 30 minut później w pogoń za nimi wyjeżdżają samochody pościgowe. Prowadzone przez gwiazdy sportów motorowych (i nie tylko), wyposażone w skomunikowaną z centrum kontroli biegu aparaturę pomiarową, poruszają się ze stałą, ale wzrastającą w miarę upływu czasu prędkością. Gdy takie auto wyprzedzi zawodnika, ten kończy swój bieg. Cały Wings for Life World Run kończy się dopiero w momencie, kiedy samochód pościgowy wyprzedzi ostatniego, czyli najdłużej uciekającego przed nim, biegacza na świecie. To unikalna w skali globu formuła, w której zwycięża ten, komu uda się pokonać najwięcej kilometrów zanim zostanie doścignięty. Zwycięzca w danym kraju w nagrodę otrzymuje możliwość wystartowania w dowolnej ze wszystkich lokalizacji, gdzie odbywa się bieg, w kolejnym roku. A zwycięzca globalny otrzymuje podróż dookoła świata.

Celem Wings for Life World Run jest zbieranie środków na wynalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. Od pierwszej edycji hasło inicjatywy brzmi: „Pobiegnij dla tych, którzy nie mogą”. Opłacając wpisowe do biegu, które w całości przekazywane jest na konto fundacji Wings for Life i wesprze najlepiej rokujące badania, dajesz nadzieję wszystkim osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Globalny bieg jest dla każdego – dla zaawansowanych i początkujących. Mogą w nim startować także osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich przeznaczonych do użytku codziennego. Morze uśmiechów, radość z pokonanego dystansu i przyjacielska zabawa królują podczas Wings for Life World Run. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy specjalnie podstawionymi autobusami wracają na miejsce startu, gdzie razem ze swoimi kibicami, w rodzinnej atmosferze, na telebimach mogą oglądać walkę najlepszych o zwycięstwo.

Polska edycja Wings for Life World Run wystartuje z miejsca, gdzie narodziło się państwo polskie – z Poznania. Zaczynamy z popularnej Malty, biegniemy przez centrum miasta, a następnie Ostrów Tumski, który był prawdopodobnie świadkiem uroczystości Chrztu Polski w 966 roku. Tutaj spoczywają pierwsi władcy: Mieszko I i Bolesław Chrobry.

http://www.wingsforlifeworldrun.com/pl/pl/poznan/

Zdjęcia: Joanna Węglińska

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.