Biegowa niedziela upłynęła pod skrzydłami Wings for Life Worldrun. Skromnie i bez pychy wspominamy tylko, że mieliśmy w poprzedniej edycji biegu przyjemność zagościć w klipie promującym imprezę w Polsce. W tym roku w Poznaniu pobiegła Radosław Truszczyński i Katarzyna Truszczyńska z Córką Emilką, natomiast Bożena Tulej skorzystała z tejże imprezy, ale w alternatywnej wersji. Organizator przewidział specjalną aplikację, która umożliwiała ucieczkę przed Adamem w dowolnym miejscu na świecie. Zatem w ramach tej samej imprezy Bożenka biegała lokalnie.

Jak napisał Radosław Truszczyński „Był to bieg z Szefem, więc nie można było odmówić”. Ot taki oryginalny obowiązek służbowy ale, po co było odmawiać?! Należy łączyć przyjemne z pożytecznym. Pogoda do biegania była super, chociaż przed biegiem i po biegu strasznie zimno. Deszcz ich całe szczęście oszczędził, a w zasadzie tylko troszeczkę, nieśmiało pokropiło. Biegło się w tłumie ulicami Poznania aż do momentu wybiegnięcia z miasta. Bieg z wózkiem w takim tłumie na pewno nauczył Radka precyzyjnego wyprzedzania. A to przydatna umiejętność. Doping na ulicach był super motywujący.

Kasia z Radkiem biegli w parze i pełną parą od początku do końca i Adam wyprzedził ich dopiero na 20,03 km. Swoją drogą taki Szef to skarb Liczna grupa Dreptaków również rozwijała skrzydła na lokalnym czterokilometrowym biegu organizowanym przez OSP – Pierwszy Gminny Strażacki Bieg Im. Bolesława Chomicza w Dębem Wielkim. W barwach klubu pobiegli: Tobiasz Nowakowski, Piotrek MiąskoKrzysztof Wycisłowski, Krzysiek Michalak, Dawid Michalak, Rafał Kłosiński, Tomasz Szeląg, Sławek Toporowski, tegoroczna maturzystka Paulina Czyżowska i Margaret Kretowicz. Obstawę biura stanowili: Sławek Zduńczyk, niezawodny Mirosław Sujak, Selerowa Selerowa, Joanna Borowska, Sebastian Węgliński Bieg był bardzo kameralny, a Dreptaki go zupełnie zdominowali. Dębe zalała niebieska fala kurtek klubowych.

Nasz klubowy Leśniczy Kamil Onisk, jak na prawdziwego twardziela przystało wybrał się do Pułtuska (a może nawet i całego) na bieg Pułtuski Festiwal Biegów 2017, w którym mógł powalczyć w swojej branżowej konkurencji. Kamil z czasem 1:37:07 zajął 6 miejsce open, 3 w swojej kategorii wiekowej oraz był pierwszym leśnikiem. Całe Nadleśnictwo Drewnica świętuje! My też jesteśmy dumni, bo Kamil przerwał niechybną serię nieukończonych biegów z powodu kontuzji.

 

Wyniki I Bieg Chomicza – OPEN

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.