Tak jak zapowiadaliśmy od kwietnia br. wystartowaliśmy z projektem pn. Sekcja biegowa. Nasz projekt powstał przede wszystkim dzięki pasji do biegania. Dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw wszystkim osobom, które chcą biegać lub dopiero stawiają pierwsze kroki a nie wiedzą jak poruszać się w świecie pełnym biegowych informacji, nie koniecznie sprawdzonych. Nie chcemy żeby nasza wspólna pasja skończyła się dla Was na bólu kolan, stawów, nóg czy innych kontuzji wskutek nieodpowiedniego doboru środków treningowych.

Do tej pory odbyły się cztery spotkania: 02 kwietnia, 07 kwietnia, 9 kwietnia, 14 kwietnia. Treningi wtorkowe realizowane są na stadionie przy ulicy Budowlanej, natomiast w czwartek spotykamy się na stadionie przy ulicy Sportowej. W obu przypadku zawsze o godzinie 18:00. Wszystkie spotkania cieszą się dużą frekwencją przede wszystkim wśród osób stawiających pierwsze kroki biegowe. Na treningach nie brakuje także osób regularnie biegających. Nasze treningi prowadzone są przez doświadczonego biegacza i trenera Zbyszka Lamparskiego.

Przebieg ostatnich treningów wyglądał następująco:

2.04.2015 – Stadion – ul. Sportowa.

Rozgrzewka 20 minut lekki bieg po lesie leśnictwa Stankowizna następnie na parkingu zestaw ćwiczeń. Część główna: Akcent 10 X 3 min trucht w przerwach 1 minutę marszu. Po części głównej ćwiczenia a następnie trucht i kilka przebieżek 100 metrowych po bieżni stadionu.

7.04.2015 – Stadion – ul. Budowlana

Rozgrzewka 20 minut lekki bieg w parku. Dokończenie rozgrzewki na trawniku na stadionie 10 min. Akcent: skipy A w dynamicznym marszu. Celem jest poprawa techniki kroku biegowego. Poprawienie zakresu wahadła przedniego kończyny dolnej. Na koniec pięć przebieżek. Część końcowa/schłodzenie: 2 km truchtu wokół bieżni i stretching.

9.04.2015 – Stadion – ul. Sportowa

15 minut luźny bieg w lesie. Następnie rozgrzewka statyczno/dynamiczna na trawniku stadionu. W części głównej zapoznamy się z skipem C oraz będziemy doskonalić skip A, który poznaliśmy. Celem tej części treningu jest poprawa techniki kroku biegowego. A dokładniej zwiększenie zakresu przedniego i tylnego wahadła kd. Na koniec przebieżki regeneracyjne. W części końcowej 12 min. lekkiego biegu i rozciąganie statyczne.

14.04.2015 – ul. Budowlana

Rozbieganie po parku w tempie 5 :45 – 6: 00 min/km dystans 3 km: Trawnik 10 minut standardowych ćwiczeń. Utrwalenie zabawy lekkoatletycznej NUMERY PO KOLE. Część główna: Doskonalenie techniki skipu A i C na odcinku 50 m. Zapis 3 x skip A, skip C 50/50 m trucht. Na koniec przebieżki 6 x 100m/100m bieżnia prosta/trucht wiraż. Cz. końcowa rozbieganie 5 okrążeń po bieżni. i streching.

Dotychczas udział w 4 treningach wzięło 72 osoby.

Pozostaje wierzyć, że frekwencja utrzyma się na kolejnych spotkaniach. Zapraszamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych na nasze spotkania. Razem tworzymy przyjazną oraz koleżeńską atmosferę.

Z biegowym pozdrowieniem.

MKB Dreptak

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.