Trochę potrzymamy was w napięciu, zanim przejdziemy do relacji chcemy zachęcić was do wzięcia udziału w fajnej inicjatywie.

Biegacze coraz częściej szukają alternatywnych form biegania. Uciekając z asfaltu, wybierają biegi z przeszkodami, biegi ultra, biegi na orientacje. I tu zachęcamy do wzięcia udziału Orientiadzie, już 5 sierpnia, baza zawodów zlokalizowana jest w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mrozach. Imprezę wspiera nasz Ojciec Założyciel Sławek Toporowski.

Wszelkie informacje znajdziecie tu: www.orientiada.ksactivumsports.pl

A teraz relacje z ostatniego weekendu:

Praska Dycha

W sobotni wieczór wystartowała 9 edycja Praskiej Dychy podczas, której upamiętniano 72. rocznicę proklamacji niepodległości Republiki Indonezji. Imprezę podzielono na dwa biegi pierwszy o godzinie 19:00 dla osób z rekordami życiowymi poniżej 50 min i limitem czasu na trasie 55 min oraz drugi startujący o 20:00 dla wszystkich pozostałych.

Ambasada Indonezji ufundowała zacne nagrody 2 podwójne bilety lotnicze na Borneo, co przyciągnęło nielada zawodników.

Trasa poprowadzona była po parku Skaryszewskim i posiadała atest PZLA. Nowością było to, że na mniej więcej połowie trasy położony został nowiuśki asfalt. Wiadomo jak mamy atest PZLA to nawierzchnia musi być dobra (takie bieganie dla tych, co nie lubią podnosić nóg do góry). Po mimo tego, iż start było godzinie 19:00 temperatura nie była łaskawa dla biegaczy, było parno-gorąco, powietrze można było nożem kroić, co spowodowało, że wielu zawodników odpadło.

Na czterech okrążeniach startujących o 19:00 nasz Klub reprezentowało dwóch zawodników Piotrek Miąsko i Tobiasz Nowakowski. Biegi rozgrywane w tak późnych godzinach to nie moja bajka (…) Nie potrafię w odpowiedni sposób zjeść przed zawodami, przez co w pewnym momencie biegu odcina mi żołądek. Na szczęście na trasie był Panter i Lampart, dzięki ich dopingowi nie poddałem biegu po 5 km i walczyłem do końca – po biegu powiedział Tobiasz. Natomiast Piotrek jest na etapie szukania formy po wakacjach. Na szczęście Tobiasz nie odpuszcza mu nawet na chwilę i biedny musi biegać.

Jak wspomniał Tobiasz do Parku Skaryszewskiego wybrali się Mariusz Piotrowski oraz Zbigniew Lamparski w troszkę innej formie niż zwykle! Przy tak ciężkich warunkach chcieli wspierać zawodników!

Wyniki, jakie uzyskali nasi reprezentanci to:

  • Tobiasz Nowakowski z czasem 37:34 co dało 28 miejsce open i 10 w kat wiekowej;
  • Piotr Miąsko z czasem 43:05 co dało 123 miejsce open i 30 w kat wiekowej.

Bieg ukończyło 592 biegaczy.

~TN

O kurza D.. ycha

W ramach dni gminy Kurzętnik Kasia Truszczyńska i Radek Truszczyński w sobotę zaś wzięli udział w V Koguciej Dysze. Kasia oficjalnie wystartowała na patykach czyli w Nordic Walking na dystansie 3,5 km, zajmując 2 miejsce open.  Jak widać równie szybko chodzi, co biega. Do aktywności wraca po poważnej kontuzji pokazując prawdziwy sportowy charakter. Jest niesamowicie silną kobietą! Jesteśmy dumni i pełni podziwu! A jak widać każdą aktywność przekuwa w swój wielki sukces. Radek pobiegł klasycznie na 10 km zajął 35 miejsce open i 13 w swojej kategorii, wykręcił czas 40:33. W imprezie biegowej udział wzięło około 300 zawodników z całej Polski. Prócz zawodów było wiele innych atrakcji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu Pana Krzysztofa Puwalskiego nt. „Historii rezerwatu Rzeki Drwęcy”, a na scenie wystąpili: Orkiestra Dęta oraz zespoły taneczne działające przy Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku, Bluszcz, Eratox i gwiazda wieczoru Pectus.

~AWK

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.