Ostatnią słoneczną sobotę 3 naszych klubowiczów postanowiło spędzić na zawodach w Iganiu. Zawody nie tylko biegowe. Duathlon Siedlecki ŚcIganie to 3 km biegu, 18 km rowerem w bardzo trudnym leśnym terenie i na koniec jeszcze raz 3 km biegu. Na linii mety stanęli Sebastian Węgliński, Sławek Toporowski oraz Tomek Szeląg. Od samego początku humory dopisywały. Przy pięknym wiosennym słońcu nie mogło być inaczej. Zawody wygrał Paweł Janiak z Triathlon Siedlce Club. Na drugim miejscu znalazł się Michał Lech, natomiast ostatni schodek podium zajął nasz klubowy triathlonista Sebastian Węgliński z czasem 1:16:42. Ty samym Sebastian poprawił swój czas z zeszłego roku o 4 minuty. Sławek Toporowski z uśmiechem na twarzy ukończył zawody na 20 miejscu z czasem 1:30:47. Tomek Szeląg nie wiedział co czeka go na etapie rowerowym i zabrał mało odpowiedni sprzęt. Jednak dzielnie ukończył zawody na 34 miejscu z czasem 1:42:57. Na jego twarzy jak zwykle malował się spokój i opanowanie.

Natomiast dzień później w Mińsku Mazowieckim odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego w Crosstriathlonie. Organizatorami zawodów byli KS Barakuda oraz MOSiR. Najliczniej stawili się członkowie KS Barakuda oraz Triathlon Siedlce Club. Nie mogło zabraknąć jednak i MKB Dreptak. W zawodach wystartowali: Kasia Truszczyńska, Krzysztof Wycisłowski oraz Sebastian Węgliński. Pogoda była idealna. Mimo, że to 9 kwietnia już poczuliśmy letnie temperatury. Zawodnicy mieli do pokonania 500 m pływania w basenie, ok. 13 km jazdy rowerem po mińskich lasach (3 pętle) oraz 4,3 km biegu (1 pętla). Po etapie pływackim zawodnicy zostali przewiezieni autokarem na stadion przy ulicy Sportowej. Tam wyruszali na rower. Pierwszy wyjechał ten zawodnik, który miał najkrótszy czas pływania. Następni zawodnicy ruszali w takich odstępach czasowych, jaka była różnica czasu w basenie. Trasa była dość ciężka, z przejazdem po rzece oraz sporym błocie. Każdy poradził sobie świetnie. Krzysiu to wręcz śpiewająco. Uśmiech nie schodził mu z twarzy przez cały czas. Po rowerze przyszła pora na to co Dreptaki lubią najbardziej. Bieg był szybki, bo to tylko ok. 4 km, a po rowerze nogi niosą jeszcze bardziej. Zawody wygrał Paweł Janiak z Triathlon Siedlce Club. Sebastian po bardzo emocjonującym i mocnym finiszu z Łukaszem Danielakiem zajął drugie miejsce w kategorii Senior V Mężczyźni. Jednocześnie obronił tytuł Mistrza Mińska Mazowieckiego z zeszłego roku. Kasia w kategorii Senior V Kobiety uplasowała się na 3 miejscu podium. Krzysztof Wycisłowski w kategorii Senior VII Mężczyzn zajął 3 miejsce oraz został Mistrzem Mińska Mazowieckiego w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy!