Mimo iż powoli rozpoczynamy okres roztrenowania, postanowiliśmy jeszcze skorzystać z możliwości startu 15 listopada w V Biegu Otwockim. W tym roku piąta edycja odbyła się z okazji 99 rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto Otwock. Podróż minęła nam bardzo szybko, tak szybko, że dotarliśmy na miejsce sporo przed czasem. Rozkosznie ułożyliśmy się na materacach w sali gimnastycznej i bez żadnego pośpiechu mogliśmy sobie spokojnie pogadać, w takim klimacie pielgrzymkowym. Tyle, że wątki rozmowy nie były tylko łatwe i przyjemne. Nie można było pominąć ostatnich wydarzeń ze świata. Toteż oczywiste było, że start biegu rozpoczął się minutą ciszy.

Dziesięciokilometrowa trasa prowadziła w wiekszości wśród pięknej, leśnej scenerii ścieżek Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nasza klubowa pogodynka, a raczej pogodynek tj. Mirek Sujak, już w Mińsku zapowiedział nam, że pogoda będzie nam sprzyjała i obejdzie się bez deszczu, będzie dobre ciśnienie i pomyślne wiatry. Prognoza się sprawdziła. Dopiero na ostatniej prostej pojawiła się lekka mżawka.

W stawce było ponad 200 zawodniczek i zawodników z kraju i zagranicy również reprezentacja Mińskiego Klubu Biegacza Dreptak w składzie:

Lamparski Zbigniew                          34:10               miejsce open mężczyzn          10

Wicik-Kowalczyk Ola                       53:13               miejsce open kobiet                19

Solecki vel Szymański Mirek           46:11               miejsce open mężczyzn          46

Truszczyńska Kasia                           50:59               miejsce open kobiet                17

Lemanowicz Iza                                45:15               miejsce open kobiet                9

Truszczyński Radek                           50:59               miejsce open mężczyzn          81

Sujak Mirek                                       43:23               miejsce open mężczyzn          30

Zwycięzcą biegu wśród mężczyzn został Tomasz Grycko z Władysławowa z czasem 30:04, drugie miejsce zajął Andrzej Starzyński z Klementowic czas 30:10 natomiast trzecie Nowak Jakub z Warszawy z czasem 30:42. Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Jagielska Ewa z Otwocka z czasem 35:11, drugie KRAUTSOVA VOLHA z Grodna   czas 35:20 a trzecie Parszczyńska Izabela z Warszawy z czasem 36:06.

To nie był dobry bieg. To był bieg idealny. To był nasz dzień. Wyniki mówią same za siebie. Miesiące przygotowań owocują już teraz, a co dopiero przyniesie wiosna?

 

 

.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.