Ultramaraton Roztocze to jedyna tego typu impreza biegowa, której malownicze trasy zostały poprowadzone  na terenie Roztocza! To pięć dystansów, pięć malowniczych miast, pięć różnych historii. Ultramaraton Roztocze to druga edycja zawodów zorganizowanych na wciąż mało znanej i do końca nie odkrytej Krainie Roztocza.  Trasa wiedzie przez Roztoczański Park Narodowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy, rezerwaty Szum, Nad Tanwią i Św. Rocha. Wije się po polach i po lasach, schodzi do ciemnych i wilgotnych wąwozów, przechodzi przez kamieniołomy, zagląda do zjawiskowych wsi i miasteczek, w których zatrzymał się czas.  Ultra Roztocze to 5 tras o różnym charakterze trudności: U 30 km, U 60 km , U 90 km i  U 120 km.   Co roku baza zawodów a tym samym meta organizowana jest w innym miasteczku.  Uczestnicy krótszych tras dowożeni są autokarami  do kolejnych miejscowości na trasie tak aby później wspólnie finiszować.   W tym roku gospodarzem bazy zawodów było miasto Józefów (trasa U 120). Kolejni zawodnicy startowali  z miasteczek Susiec ( U 90) , Krasnobród (U 60) , Zwierzyniec (U 30). Na zwiedzanie urokliwych zakątków Regionu zdecydowali się klubowicze: Karol Smutek , Krzysztof Wycisłowski oraz Ireneusz Wiśniewski.

Wyniki:

Karol Smutek trasa U60 ; czas: 6h19min ; 15 msc.

Krzysztof Wycisłowski trasa U60- czas 7h02min- 37 msc. oraz I msc. Kat. Wiekowej Dinozaur

Ireneusz Wiśniewski trasa U120- czas 16h41min. 35 msc.

Dla tych, którzy przeszli Próbę Roztoczańską czyli pokonali najdłuższy dystans na mecie czekała niespodzianka czyli pasowanie:) ;po przekroczeniu mety zawodnik dostawał do wypicia lufę czaru roztocza; jeden mocny pas w tyłek a na pamiątkę skórzany pas z piękną klamrą finiszera.

 

http://www.ultraroztocze.pl/

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.