Z reguły w niedziele o 9 spotykamy się pod Sosną na wspólnym bieganiu. Ale w niedzielę 14 stycznia zmieniliśmy plany i o 9:30 pod MDK pobiegliśmy we wspólnym celu podczas drugiej edycji „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Była to impreza towarzysząca 26. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

A my, jak to my z cukrzycą rozliczyliśmy się biegiem! Sztab przygotował świetną imprezę biegową przy wsparciu mińskiego MOSiR-u. Na starcie zjawiło się blisko 130 uczestników, przed którymi do pokonania było 5 kilometrów. Trasa prowadziła po trzech pętlach alejkami parku miejskiego. Temperatura blisko – (minus) 6 nie ostudziła zapałów.

Pierwsi na mecie zjawili się: Erwin Hawryś, Sebastian Domański oraz Kacper Hawryś. Prócz medali otrzymali dodatkowo z rąk zastępcy Burmistrza Miasta Krzysztofa Michalika pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast pozostałe nagrody od sponsorów biegu zostały rozlosowane wśród pozostałych uczestników. Kilku Deptakom się poszczęściło w losowaniu. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymał piękny kolorowy medal z logiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Naszą ekipę reprezentowali: Kasia i Radek Truszczyńscy razem z Emilką, Edward Dąbek, Dorota Brześkiewicz, Ewa Szymańska-Kopcińska, Kamil Ołdak, Kamil Onisk, Aleksandra Wicik-Kowalczyk, Krzysiek i Dawid Michalak.

Olko z racji uczestnictwa w dwupaku otrzymała z rąk zastępcy Burmistrza nagrodę szczególną – poduchę dla Kajtka, poza tym dostała też dwa medale, termin porodu lada dzień, nie mogła się nie zjawić na biegu, którego m.in. celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Galeria zdjęć z biegu dostępna jest na stronie minskmaz.com   https://minskmaz.com/news/policzyli-sie-z-cukrzyca-i-pobiegli-dla-wosp

oraz https://web.facebook.com/permalink.php?story_fbid=789204974614977&id=292701520931994&_rdc=1&_rdr

 

 

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.