Coraz większą popularnością cieszą się biegi przełajowe, szczególnie te kameralne. W drugą sobotę stycznia nastąpiło otarcie „Wesołych Biegów Górskich”. Biegi na dystansie 2 km, 6 km oraz 10 km z sumą przewyższeń na najdłuższej trasie ok. 225 m przyciągnęły sporą grupę biegaczy, także mińskich Dreptaków. Wszyscy zawodnicy, którzy chcą zbudować dobrą formę pod wiosenny maraton czy półmaraton w okresie zimowym muszą biegać górki. Osoby biegające Zimowe Biegi Górskie w Falenicy i Wesołe Biegi Górskie w Wesołej zastanawiają się czasem, która z tych dwóch ścieżek biegowych jest trudniejsza. Nasi reprezentanci również postanowili to sprawdzić w sobotę. Zdania co do trudności trasy były wśród nas podzielone. Górki w Falenicy są bardziej wymagające ze względu na większą ilość niebezpiecznych korzeni i dominują wąskie ścieżki, na których może dojść do zderzeń z biegaczami poruszającymi się w odmiennym tempie. Natomiast, w Wesołej podbiegi są dłuższe i przez to chyba dotkliwsze.

Reprezentujący nasz klub zawodnicy: Bożena, Jola, Artur, Mariusz, Tobiasz i Mirek po raz kolejny zanotowali bardzo udany start i w komplecie zajęli miejsca na podium.

Trasa 2 km:

  1. Kłosiński Artur czas     9:26                 miejsce open/kat.        2/1

Sklasyfikowano 30 zawodniczek i zawodników

Trasa 6 km:

  1. Nowakowski Tobiasz czas     31:08               miejsce open/kat.        10/1
  2. Tulej Bożena czas     36:44               miejsce open/kat.        6/1

Sklasyfikowano 47 zawodniczek i zawodników

Trasa 10 km:

  1. Piotrowski Mariusz czas     44:21               miejsce open/kat.        8/3
  2. Bartnik Jola czas     64:42               miejsce open/kat.        13/3
  3. Sujak Mirek czas     50:59               miejsce open/kat.        31/2

Sklasyfikowano 116 zawodniczek i zawodników.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.