Miński Klub Biegacza „DREPTAK” to grupa biegowa zrzeszająca wszystkie osoby, których pasją i formą aktywnego wypoczynku jest bieganie. Wśród nas są osoby, które startują w zawodach; są także osoby, które traktują bieganie jako relaks i oderwanie się od codzienności.

Klub ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na wspólne bieganie oraz oderwanie się od biurka, telewizora, komputera czy szarej codzienności. W każdą niedzielę o godzinie 9 spotykamy się na parkingu przy najstarszej sośnie w Polsce.

Miński Klub Biegacza „DREPTAK” jest wpisany do ewidencji klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których statuty nie przewidują prowadzenia działalności gospodarczej prowadzonej przez Starostę Mińskiego, pod numerem 11 (decyzja Starosty Mińskiego z dnia 02 marca 2005 roku, znak: OR.4144-14/05).

Obecnie MKB „DREPTAK” należy do jednych z najbardziej dynamicznie rozwijających się klubów sportowych na terenie Powiatu Mińskiego.

Klub MKB „DREPTAK” zrzesza wielu znakomitych zawodników, zarówno utytułowanych jak również zaawansowanych amatorów. Rokrocznie startujemy w kilkudziesięciu imprezach biegowych organizowanych na terenie całego kraju. Specjalizujemy się w długodystansowych biegach ulicznych, przełajowych i górskich, maratonach i ultra maratonach. Nasi zawodnicy startują również w biegach na orientację oraz rajdach przygodowych. W naszym gronie mamy brązowego medalistę mistrzostw Polski w biegu na dystansie 50 km (XIII Skorpion-ekstremalna impreza na orientację – 2013) oraz aktualnego srebrnego medalistę akademickich mistrzostw Polski na dystansie 3000 m.

Od roku 2013 jesteśmy współorganizatorem (wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji) imprezy sportowej pod nazwą „Ogólnopolski Bieg Uliczny Mazowiecka Piętnastka”. Nasz wkład w organizację tak poważnej imprezy poskutkował pozytywnymi komentarzami ze strony środowisk sportowych, prasy i kibiców.

Logo_footer   
     © 2015-2022 MKB Dreptak | wsparcie, aktualizacja: boria.pl

Nasz profil na:           Szukaj w serwisie:   Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii oraz tekstów zamieszczonych na tej stronie są własnością jej autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez zgody autora jest zabronione.